Premiera iPhone 12 może zostać opóźniona?

Premiera iPhone 12 może zostać opóźniona?

Według doniesień, które znamy już od jakiegoś czasu, 8 września zaplanowano konferencję online Apple, na której mają zaprezentować kilka nowych urządzeń. Wśród nich miały być między innymi nowe iPhone’y. Okazuje się jednak, że tak może się nie stać. Prawdopodobnie przyjdzie nam poczekać na nie nieco dłużej

iPhone 12 dostępny do kupienia dopiero pod koniec roku?

Qualcomm, firma odpowiedzialna za produkcję różnorakich układów stosowanych w smartfonach, opublikowała raport finansowy na 3. kwartał tego roku, a więc za okres lipiec-wrzesień. No właśnie, wrzesień, to właśnie wtedy spodziewano się premiery nowych smartfonów Apple. Z raportu możemy wyczytać, iż wpływ na zyski Qualcomm może mieć opóźnienie flagowego smartfona 5G. W tym okresie, z ważniejszych flagowców, zaprezentowane zostaną smartfony Samsung Galaxy Note 20 (5 sierpnia) oraz właśnie iPhone 12. Dlaczego zatem uważa się, że te słowa odnoszą się do giganta z Cupertino, choć nigdzie nie pada jego nazwa?

 iphone 12 lineup

Zobacz też: Mapy od Apple zasugerują nam domową kwarantannę po odbytej podróży!

Dyrektor finansowy Qualcomm, Akash Palkhiwala, powiedział, że wysyłka części układów 5G, które miały być gotowe na wrzesień, została przesunięta. Oczywiście, wszystko z powodu, a jakże by inaczej, koronawirusa. To wskazuje na to, że wszystko to odnosi się do Apple. Dodatkowo wczoraj, podczas ujawniania wyników finansowych firmy za miniony kwartał, zostało to potwierdzone. Sam CFO Apple, Luca Maestri przekazał taką wiadomość. Pojawia się pytanie czy sama prezentacja może odbyć się terminowo, 8 września, ale smartfony nie będą dostępne w sprzedaży niedługo po prezentacji, lecz dopiero w 4. kwartale 2020 roku, po kilku tygodniach. Myślę, że jest to bardzo prawdopodobna wersja wydarzeń i wcale się nie zdziwię, jeśli tak będzie naprawdę. Mam szczerą nadzieję na to, że faktycznie więcej o nim dowiemy się już chwilę po zakończeniu wakacji. Dlaczego? Naprawdę wiele osób czeka na ich premierę z prostego względu – prawdopodobny rozmiar iPhone’a 12. Więcej na ten temat przeczytacie pod tym linkiem.

Jak myślicie, czy premiera iPhone 12 faktycznie się opóźni? Czekacie mocno na nowe smartfony od Apple? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!