Premiera Nubii Red Magic 5G odbędzie się jednak w Chinach, a nie w Europie. Powód? Odwołane targi MWC

Premiera Nubii Red Magic 5G odbędzie się jednak w Chinach, a nie w Europie. Powód? Odwołane targi MWC

Kilka dni temu w sieci pojawiły się informacje na temat tego, że targi Mobile World Congress 2020 w Barcelonie zostają odwołane z powodu sytuacji związanej z koronawirusem. To sprawia, że wiele firm nie może zaprezentować swoich smartfonów w Hiszpanii i wśród tych producentów znajdziemy także Nubię!

Nubia Red Magic 5G zostanie zaprezentowany w Chinach

Nubia miała wziąć udział w targach Mobile World Congress w Barcelonie. Chiński producent planował w Hiszpanii zaprezentować światu nowy smartfon stworzony z myślą o graczach. Oczywiście targi MWC 2020 zostały odwołane, a co za tym idzie także Nubia, oraz wiele innych firm, nie mogą pokazać światu swoich nowości na Starym Kontynencie. Teraz producent z Państwa Środka postanowił opublikować oficjalny komunikat, który mówi nam praktycznie wszystko na temat nadchodzącej premiery. Nubia Red Magic 5G zostanie zaprezentowana w samych Chinach. Oczywiście smartfon ten może trafić do sprzedaży także w Europie, ale sama prezentacja odbędzie się właśnie w Państwie Środka.

Premiera Nubii Red Magic 5G odbędzie się jednak w Chinach, a nie w Europie. Powód? Odwołane targi MWC
Nubia Red Magic 3s

Co wiemy na temat nadchodzącej nowości Nubii? Przede wszystkim sprzęt ten ma wyróżniać się na tle konkurencji ekranem o odświeżaniu na poziomie 144 Hz. Z racji tego, że Nubia Red Magic 5G będzie sprzętem dla graczy firma uważa, że zwiększenie częstotliwości odświeżania wyświetlacza będzie czynnikiem, który sprawi, że wzrok samych fanów mobilnych gier zwróci się właśnie w stronę tego urządzenia.

Zobacz także: Nubia może pracować nad szybkim ładowanie o mocy aż 80 W

Oczywiście Nubia Red Magic 5G będzie flagowcem z prawdziwego zdarzenia. Qualcomm Snapdragon 865, pamięć UFS 3.0, RAM LPDDR5 czy zupełnie nowy układ chłodzący mogą sprawić, że nadchodząca nowość chińskiego producenta będzie czymś naprawdę ciekawym. Liczę na to, że sprzęt ten trafi do sprzedaży także w Europie. Dodatkowo miejmy nadzieję, że tym razem Nubii uda się dopracować oprogramowanie w wersji globalnej do perfekcji, ponieważ w starszych smartfonach to właśnie optymalizacja i samo oprogramowanie było głównym problemem. Kiedy odbędzie się premiera Nubii Red Magic 5G? Tego niestety, przynajmniej na tę chwilę, nie wiemy.

Co myślicie o smartfonach dla graczy? Czekacie na premierę Nubii Red Magic 5G? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!