Prezentownik 2021: software i usługi!

prezentownik
(fot. Brett Sayles z Pexels)

Dobry prezent wcale nie musi być materialny. Czasami czymś potrzebnym jest przydatne oprogramowanie lub jakaś subskrypcja. W tym poradniku skupię na ciekawych subskrypcjach, które powinny znacznie ułatwić życie obdarowanemu.

Standard Notes

Cena: 29 USD za Core Plan w rozliczeniu rocznym; 79 USD za Plus Plan w rozliczeniu rocznym

Standard Notes to uznane i popularne narzędzie do tworzenia notatek. Już w wersji Core Plan daje dostęp do synchronizacji danych oraz korzystania z języka Markdown do tworzenia przepięknych tekstów. Mało tego, mamy tutaj dostęp do aplikacji z poziomu przeróżnych systemów operacyjnych, a nawet w przeglądarce internetowej. Plus Plan rozszerza możliwości o wiele dodatkowych funkcji. Warto wymienić tutaj listy to-do, co w zasadzi zastąpi funkcjonalność takich aplikacji jak Todoist.

standard notes

Standard Notes to genialne rozwiązanie dla kogoś, kto uwielbia tworzyć notatki i inne formy tekstów. Aplikacja spokojnie pozwoli je utworzyć i dobrze poukładać. Dla studenta lub ucznia Standard Notes wygląda niczym must-have.

Xbox Game Pass

Cena: 54,99 PLN w rozliczeniu miesięcznym; 159 zł za 3 miesiące

To z tematu pracy, szybkim krokiem przejdźmy do rozrywki. Xbox Game Pass to dostęp do ogromnej biblioteki gier dostępnych w zamian za opłatę subskrypcji. Wybrałem edycję Ultimate, bowiem ta daje nam najwięcej. Przede wszystkim możemy instalować gry na konsoli tak jak te normalnie kupione. Warto dodać, że wiele tytułów dostajemy na premierę, chociażby tak było z Forza Horizon 5.

xbox game pass

Ponadto w gry można grać z poziomu komputera PC, ale także… każdego innego! Do tego wystarczy nam rozwiązanie oparte o chmurę. Gry uruchamiają się gdzieś na serwerach Microsoftu, a do nas przesyłany jest obraz. To sprawia, że w najnowsze tytuły pogramy nawet na najsłabszym laptopie.

Xbox Game Pass będzie świetnym rozwiązaniem dla posiadacza konsoli Xbox, ale także dla kogoś, kto chce pograć w wiele nowych i starszych gier również na PC oraz w chmurze.

Linode Cloud Computing

Cena: od 5 USD w rozliczeniu miesięcznym (w zależności od wybranych podzespołów oraz dostępu do GPU)

Komputer w chmurze ze zdalnym dostępem to świetne narzędzie. Linode wyróżnia się tym, że oferuje maszyny wykorzystujące Linuxa, gdzie zainstalować dane oprogramowanie możemy za pomocą kilku kliknięć – bez potrzeby wpisywania komend w Terminalu. Taki komputer można wykorzystać na różny sposób.

Linode

Ja sam wykorzystuje komputer w Linode jako chmurę NextCloud – środowisko do pracy podobne do G Suite. Służy mi do agregowania newsów RSS, tworzenia dokumentów w kilka osób jednocześnie (tak jak Google Docs) czy do synchronizacji zadań typu to-do. Zawsze można zainstalować jeszcze więcej dodatków i rozszerzyć swoje możliwości pracy na komputerze.

Linode Cloud Computing przyda się osobie, która lubi “klikać w komputerze”. Stawia różne usługi czy potrzebuje własnego rozwiązania do synchronizacji danych. Linode, na tle konkurencji, wyróżnia się tym, że pozwala “wyklikać” wiele rzeczy zamiast ręcznie pisać komendy w Terminalu. A w razie potrzeby można skorzystać z poradników przygotowanych przez Linode.

Amazon Prime Video

Cena: 49 PLN w rozliczeniu rocznym

Amazon Prime Video to serwis streamingowy podobny do Netflixa. Zapłacenie jedynie 49 złotych daje nam dostęp do ogromnej biblioteki filmów i seriali, w tym wiele premierowych produkcji.

amazon fire tv

Warto jednak dodać, że w cenie subskrypcji Amazon Prime dostajemy nie tylko dostęp do filmów i seriali, ale także do specjalnych promocji na stronie Amazon. Dodatkowo subskrybenci mogą skorzystać z darmowej dostawy zakupów powyżej 40 złotych.

Oto kilka ciekawych przykładów produktów wirtualnych dostępnych w ramach przeróżnych subskrypcji. Myślę, że dla każdego możecie znaleźć coś bardzo ciekawego. Ceny nie są zbyt wysokie, a więc każdy znajdzie coś w zasięgu swoich możliwości.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!