Strona główna Aktualności Prezes Redmi pyta fanów, jaki wygląd nowego flagowca bardziej im pasuje

Prezes Redmi pyta fanów, jaki wygląd nowego flagowca bardziej im pasuje

-

Już od pewnego czasu zastanawiamy się nad wyglądem przyszłego flagowca Redmi. Na początku przygotowywaliśmy się na wysuwany aparat, lecz te plotki zostały zdementowane. Następnie była mowa o dziurce pośrodku u góry ekranu. Okazuje się jeszcze, że nic nie jest pewne, gdyż prezes Redmi za pośrednictwem platformy społecznościowej Weibo pyta fanów o to, jaki wygląd telefonu bardziej im odpowiada, dolewając tym samym oliwy do ognia.

Dziura w ekranie czy wysuwana kamera?

Wygląda na to, że sprawa nie jest jeszcze zamknięta. Być może prezes nowej sumbmarki Xiaomi zauważył, że ludziom podobała się wysuwana kamera, która wzbudziła duży szum w mediach, więc postanowił nie odrzucać całkowicie tego rozwiązania. Z drugiej strony wcale nie musi chodzić o następnego flagowca Redmi, a jedynie o to, aby zbadać pogląd fanów Redmi na tę sprawę.

Spojrzałem w komentarze pod postem na Weibo. Wygląda na to, że większość osób opowiada się za opcją numer dwa, ale wśród komentarzy znalazły się też głosy na pierwszy sposób ulokowania przedniego aparatu.

Co ciekawe, pomimo tego, że prezes Redmi zaprzeczył pracom nad wysuwaną kamerą i powiedział, że to jedynie koncept, właśnie po raz kolejny sfotografowano telefon z takim modułem. Przypuszczalnie jest to prototyp powstały zgodnie z pomysłem projektanta, ale nie możemy wykluczać, ze tak będzie wyglądać jeden z następnych produktów Redmi.

Zobacz też: Recenzja Xiaomi Redmi Note 7 – dobry budżetowiec w świetnej cenie

Wracając do dyskusji na temat ulokowania przedniej kamery, myślę, że lepsza jest dziurka w ekranie. Odpowiednio ulokowana jak najbliżej rogu ekranu i niezbyt duża nie będzie przeszkadzać. Wysuwana kamera, to kolejny element, który jest bardziej podatny na uszkodzenia. Zdecydowanie łatwiej zepsuć taki aparat niż zwykły, chociaż z drugiej strony tutaj nie zbijemy szkła obiektywu, ponieważ jest schowane w obudowie telefonu. Mechanizm zabiera również trochę miejsca wewnątrz telefonu, które można by wykorzystać inaczej.

Sam testowałem już telefon z dziurą i moje wrażenia były jak najbardziej pozytywne. Podobne zdanie mają również moi koledzy z redakcji, choć znalazły się głosy na wysuwany moduł.

A Wy na które rozwiązanie byście zagłosowali? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

Źródłoweibo.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej