Przed nami premiera Motorola Edge 50 Fusion

Motorola

Na rynku smartfonów codziennie jest głośno. Urządzenia pozują na renderach, widzimy urywki filmów, przeróżne koncepcje lub informacje podają leakerzy z branży. Wraz ze zbliżającą się premierą telefonów z rodziny Motorola Edge poznamy także średniaka Motorola Edge 50 Fusion. Skąd o tym wiemy?

Specyfikacja Motorola Edge 50 Fusion

Wieści zza oceanu przesyła nie kto inny jak Evan Blass, czyli najbardziej znany amerykański bloger, którego dotychczasowe przecieki mają świetne odzwierciedlenie w rzeczywistości. Jeśli tym razem będzie podobnie to właśnie poznaliśmy specyfikacje modelu Motorola Edge 50 Fusion. Większości użytkownikom pewnie nic nie mówi nazwa “Fusion” – a co jeśli napisałbym słowo: Lite? Każdy producent ma swojego średniaka, który ma zdobyć klientów wymagających nieco więcej niż bezwzględne minimum. Motorola Edge 50 Fusion ma być alternatywą (również tańszą) dla modeli Edge 50 i Edge 50 Pro. Nowoczesne, bo internetowe media donoszą (za pośrednictwem) Evana twitterowego @evleaks, że Motorola Edge 50 Fusion o kodowej nazwie Cusco to 6,7 calowy średniak z wyświetlaczem POLED w rozdzielczości Full HD+. W obecnej sytuacji trudno stwierdzić jaki kształt będzie posiadał ekran, ale mamy dwie możliwości: kanciasty bez żadnych zagięć lub lekka wersja zaokrągleń. Skoro jesteśmy jeszcze przy wyświetlaczu nie sposób spojrzeć na jego wzmocnienie. Według Evana będzie to rynkowa Gorilla Glass 5.

Przed nami premiera Motorola Edge 50 Fusion
fot.twitter.com/evleaks

Środowisko fotograficzne to nic innego jak 32-megapikselowy aparat do selfie oraz tylne okienko 50 megapikseli. Nie wygląda to najgorzej, bo musimy również pamiętać, że urządzenie Motorola Edge 50 Fusion będzie w kategorii średniaków. Jedni mówią, że nie liczą się cyferki, ale jak będzie w rzeczywistości? Poczekajmy na testy urządzenia, bo dopiero tam zweryfikujemy urządzenie. Jak dla mnie jest trochę ubogo więc spójrzmy na specyfikacje starego Fusion 40 (50.0 Mpix, 13.0 Mpix – ultraszerokokątny, 13.0 Mpix – makro, 13.0 Mpix – czujnik głębi). W mojej ocenie pojawią się jeszcze dodatkowe oczka, ale to tylko moja spekulacja. Smartfon to nie tylko aparat fotograficzny. Pod pięknym szklanym obrazem znajdziemy procesor Snapdragon 6 Gen 1 o pamięci zewnętrznej 256 GB i najprawdopodobniej 8 GB. Prezentacja telefonu z niższą ilością RAM-u nie ma najmniejszego sensu. W segmencie ładowania znajdziemy według Evana akumulator o pojemności 5000 mAh, ładujący się z mocą 68 W. Na koniec (jak dla mnie) mało znaczące IP68, które stało się standardem, ale nie robi już tak wielkiego wow. Jest, bo jest i producenci się tego trzymają. Nowa Motka będzie oferowana w kolorze różowym, niebieskim i turkusowym. Powyższa specyfikacja jest w zasadzie pewna, ponieważ informacje od Evana nigdy nie zawodzą. Znacznie więcej dowiemy się już 3 kwietnia, gdzie w Indiach odbędzie się premiera flagowców z rodziny Edge 50 i 50 Pro.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!