Strona główna Aktualności Przy aparatach Xiaomi pomoże firma Light

Przy aparatach Xiaomi pomoże firma Light

-

Pamiętacie firmę Light? Tę, które zrobiła aparat „kompaktowy” z kilkunastoma obiektywami oraz maczała palce przy powstaniu Nokia 9 Pure View? Teraz Xiaomi nawiązało z nimi współpracę, której owocem ma być jeszcze lepsza jakość zdjęć wykonywanych chińskim sprzętem!

Lepsze aparaty w Xiaomi

Light twierdzi, że posiada „najbardziej zaawansowaną platformę fotograficzną” na świecie, a potwierdzeniem tego ma być m.in. Nokia 9 Pure View. Media zainteresowały się tą firmą przy okazji prezentacji aparatu Light L16, który dostał aż 16 obiektywów.

light l16

I co w tym rewolucyjnego? Technologia przygotowana przez Light nakładana siebie obrazy wykonane różnymi obiektywami, tworząc jedno zdjęcie o wysokiej rozdzielczości i świetnej jakości. Czy tak jest w rzeczywistości? Okaże się, gdy w nasze ręce trafi finalna wersja najnowszej Nokii, ale patrząc na jakość fotek wykonywanych testowymi urządzeniami na MWC 2019, to szału nie ma…

Zobacz też: Xiaomi na MWC 2019 – Mi MIX 3 5G, Mi 9 oraz żarówki!

Nawiązując współpracę z Light, Xiaomi jednocześnie staje się trzecim producentem smartfonów, który będzie korzystał z tej technologii, zaraz po Nokii i Sony. Szef działu odpowiedzialnego z aparaty w telefonach Xiaomi powiedział, iż mocno wierzy w znaczną poprawę jakości w nadchodzących urządzeniach. Dodał także, iż firma mocno pracuje nad tym, by pozostać liderem innowacyjności, a świetne zdjęcia są kluczową kwestią dla Chińczyków.

Muszę przyznać, że jeśli aparaty Xiaomi przestaną robić „dobre” zdjęcia i zaczną robić „świetne”, to droższa konkurencja będzie musiała mocno przemyśleć swoją strategię marketingową. W końcu teraz to właśnie aspekty fotograficzne smartfonów chińskiego producenta są tym, co napawa wątpliwościami użytkowników urządzeń Samsunga lub Apple…

Co myślicie o tej współpracy? Czy poprawi to jakość zdjęć wykonywanych telefonami Xiaomi?

Źródłoglobenewswire

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej