Karty pamięci do PS Vita są droższe niż Nintendo Switch!

ps vita

PlayStation Vita to świetna konsola, która została mocno olana przez samego producenta. Nadal jednak sporo osób ją ma i daje im sporo zabawy. Jak się okazuje, to może być ostatni moment, aby wyposażyć się w takową konsolę, bowiem ceny dedykowanych kart pamięci już osiągają wysoki poziom!

Choć PlayStation Vita jest młodsza od PSP o prawie 10 lat, tak jej cena jest wyższa o zaledwie kilka(naście)dziesiąt złotych. Co prawda, na początku cena Vity była wysoka, a wymagane karty pamięci o niestandardowym formacie jedynie potęgowały koszty, jednak rynek szybko zweryfikował produkt i aktualnie koszt używanego (w stanie co najwyżej dobrym) egzemplarza PlayStation Vita, w wersji FAT, to około 300-400 złotych. To jednak nie tyczy się kart pamięci…

ps vita

Nintendo Switch Lite jest tańszym zakupem niż… karta pamięci do PS Vita

Jak się okazuje, na zagranicznym Amazonie ceny kart pamięci do PlayStation Vita znacznie wzrosły. Za model 32 GB przyjdzie nam zapłacić 245 USD, czyli około 960 złotych, co jest znacznie wysoką ceną – za te same pieniądze kupimy dwa egzemplarze samej konsoli PS Vita lub nawet jedno nowiutkie Nintendo Switch Lite.

ps vita

Co jest tego powodem? Przede wszystkim Sony zakomunikowało, że chce finalnie odciąć się od swojego ostatniego handhelda, co mogło znacznie zwiększyć popularność konsoli. Konsola ma już kilka lat (10), więc po takim czasie powoli możemy nazywać ją jako “retro”, a taki sprzęt kosztuje już więcej.

Na polskim rynku sytuacja wygląda lepiej. Na popularnym portalu aukcyjnym udało mi się odnaleźć taką samą kartę pamięci Memory Card (ale używaną) za 219 zł. W porównaniu do Micro SD nadal jest to dużo, ale znacznie mniej niż na Amazonie. Jeśli więc planujesz zakup PS Vita to lepiej pospiesz się, bowiem od tej pory ceny będą tylko rosły.

Źródło: Amazon przez planetagracza.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!