Realme jest firmą-córką OPPO, która ma swoimi urządzeniami podbić rynek Indii. W pierwszym kwartale 2019 roku zaprezentowany ma zostać nowy model tego producenta wyróżniający się przede wszystkim aparatem!

48-megapikseli stanie się nowym trendem?

Sony oraz Samsung od niedługiego czasu w swojej ofercie posiadają nowe 48-megapiselowe matryce, które, przynajmniej według zapewnień tych producentów, mają całkowicie zrewolucjonizować smartfonową fotografię. Wykorzystanie ich ma sprawić, że nie potrzebne będą nam trzy czy cztery tylne oczka, a jedynie jedno główne i ewentualnie drugie odpowiadające za efekt głębi. Jedna z tych matryc ma trafić do nadchodzącego wielkimi krokami Realme 3. Jednak na tą chwilę nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy będzie to Sony IMX586 czy Samsung GM1.

realme 3

Tym samym 48-megapilselowe aparaty mogą być cechą charakterystyczną nie tylko flagowców, ale także średniaków, a nawet budżetowców. Tym samym bardzo możliwe, że 2019 rok będzie prawdziwym przełomem w kwestii jakości zdjęć wykonywanych przy pomocy smartfonów. Oczywiście liczba megapikseli nie musi bezpośrednio przekładać się na efekt końcowy, ale zapewniania producentów matryc napawają optymizmem.

Co z specyfikacją Realme 3?

Pełna specyfikacja urządzenia nie została jeszcze ujawniona przez producenta. Oczywiście w sieci pojawiły się już plotki, które wydają się bardzo prawdopodobne. Na froncie mamy znaleźć ekran IPS LCD o przekątnej 6,3 cala i rozdzielczości 1080 x 2340 pikseli. Za wydajność ma odpowiadać ośmiordzeniowy MediaTek Helio P60. Jednostka ta ma być wspierana przez 4 GB RAM, a na pliki użytkownika zostanie przeznaczone 64 GB pamięci wewnętrznej, którą będziemy mogli rozbudować przy pomocy kart microSD o pojemności do 256 GB.

Zobacz też: Redmi Note 7 oficjalnie zaprezentowany! Nowy król średniej półki może być tylko jeden

Przednia kamera ma mieć 16 Mpix. Całość będzie działać dzięki baterii o pojemności 4000 mAh, którą naładujemy przy pomocy microUSB 2.0. Fani tradycyjnego złącza słuchawkowego także będą zadowoleni – Realme 3 otrzyma jacka 3,5 mm. Smartfon ten powinien trafić na rynek najpóźniej w marcu tego roku. Urządzenie będzie bez wątpienia w sprzedaży w Indiach, ale dostępność w innych krajach pozostaje tajemnicą. Czekamy na kolejne informacje na temat Realme 3!

Co myślicie o Realme 3? Czekacie na wprowadzenie 48-megapikselowych aparatów na rynek? Zapraszamy do dyskusji!