realme C11 może trafić także na rynki Starego Kontynentu!

realme C11 może trafić także na rynki Starego Kontynentu!

Model oznaczony jako realme C11 zadebiutował już wcześniej w Malezji, Indonezji oraz w Indiach. Niemniej jednak według najnowszych przecieków producent z Państwa Środka może już teraz planować premierę tego sprzętu w Europie. Smartfon ma nawiązać realną walkę z najtańszymi budżetowcami konkurencji!

Czy realme C11 namiesza na rynku?

Zacznijmy od ceny. Według najnowszych przecieków realme C11 ma zostać wyceniony na rynkach Starego Kontynentu na około 100-120 euro czyli jakieś 450-540 zł. Oczywiście smartfon ten z założenia jest budżetowcem i ma trafić w gusta mniej wymagających użytkowników, którzy jednocześnie nie chcą wydawać zbyt dużych kwot na zakup nowego sprzętu. realme C11 został wyposażony w ekran IPS LCD o przekątnej 6,5 cala i rozdzielczości HD+. Za wydajność odpowiedzialny jest MediaTek Helio G35, który powinien sprostać podstawowym zadaniom, a nawet większości gier w zadowalającej jakości.

Jednostka ta wspierana jest przez 2 GB lub 3 GB RAM-u z zależności od wersji. Niestety, ale na tę chwilę nie wiemy, która z tych konfiguracji pojawi się w Europie. Na pliki użytkownika przeznaczono 32 GB pamięci wewnętrznej, którą możemy rozbudować przy pomocy kart microSD. Na pleckach natomiast umiejscowiono dwa aparaty – główny 13 Mpix oraz dodatkowy 2 Mpix odpowiedzialny jedynie za wykrywanie głębi w trybie portretowym. Podczas oficjalnej premiery realme chwaliło się także niesamowitym trybem nocnym, ale szczerze mówiąc nie spodziewałbym się po budżetowcu rewolucji w tej kwestii.

Zobacz także: realme nie chce pozostać w tyle za konkurencją. Poznajcie technologię UltraDart Fast Charging o mocy 125 W

Zdjęcia typu selfie wykonywane są przy pomocy pojedynczego aparaty 5 Mpix. realme C11 trafił na rynek z preinstalowanym Androidem 10 oraz nakładką producenta. Smartfon ten został wyposażony także w baterię o pojemności 5000 mAh. I patrząc na specyfikację tak naprawdę nic nas nie zaskakuje, ale jednocześnie musimy pamiętać, że jest to sprzęt z najniższej półki cenowej. Mam nadzieję, że realme C11 pojawi się także w naszym kraju!

Co myślicie o realme C11? Czekacie na premierę tego urządzenia w Europie? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!