realme nie chce pozostać w tyle za konkurencją. Poznajcie technologię UltraDart Fast Charging o mocy 125 W

realme nie chce pozostać w tyle za konkurencją. Poznajcie technologię UltraDart Fast Charging o mocy 125 W

Ostatnie dni stoją pod znakiem nowych technologii szybkiego ładowania. Najpierw iQOO zaprezentowało światu swoje rozwiązanie o mocy 120 W, później zobaczyliśmy nowość OPPO o mocy 125 W oraz dodatkowo technologię ładowania bezprzewodowego o mocy 65 W. Teraz nadszedł czas na realme!

UltraDart Fast Charging 125 W

To, że realme pokaże światu nową technologię szybkiego ładowania było pewne już wcześniej. Co więcej firma ta jest submarką OPPO, a co za tym idzie prace nad nowym rozwiązaniem były w pewnym stopniu ułatwione. Według zapewnień realme wystarczą zaledwie 3 minuty aby naładować ogniwo o pojemności 4000 mAh do 33%. Brzmi rewelacyjnie, prawda? Wprawdzie inne firmy z Państwa Środka podczas premiery swoich nowych technologii podawały całkowity czas ładowania, ale zaprezentowane teraz rozwiązanie nie powinno w tej kwestii im ustępować. Co ciekawe producent ten deklaruje, że sprawność ładowania to aż 98%.

realme nie chce pozostać w tyle za konkurencją. Poznajcie technologię UltraDart Fast Charging o mocy 125 W

realme chwali się także zupełnie nowym chłodzeniem. Chińska firma chce wykorzystać w smartfonach obsługujących UltraDart Fast Charging 125 W wielowarstwowy arkusz grafenu o bardzo dużej powierzchni. Według zapewnień średnia temperatura podczas procesu ładowania ma być niższa niż 40 stopni Celsjusza. Aby móc osiągnąć tak dużą moc ładowania wykorzystywany będzie kabel z obu stron zakończony złączem USB-C. Co ciekawe według realme UltraDart Fast Charging 125 W może zostać zastosowane nie tylko w smartfonach, ale także w większych urządzeniach takich jak laptopy.

Zobacz także: realme X50 oficjalnie zadebiutował na europejskim rynku!

Kiedy doczekamy się premiery pierwszego telefonu chińskiego producenta pozwalającego na tak szybkie ładowanie? Tego niestety nie wiemy. Według wcześniejszych informacji już w przyszłym tygodniu swoje sprzęty powinno pokazać Xiaomi oraz iQOO i bardzo możliwe, że tą drogą pójdą także inni producenci z Państwa Środka. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości i czekać na kolejne informacje na ten temat!

Na zdjęciu głównym znajduje się realme X50 Pro, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o realme UltraDart Fast Charging 125 W? Czekacie na pierwsze smartfony z tą technologią? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!