Strona główna Aktualności realme C11 trafia na rynek. Czy smartfon ten zagrozi innym budżetowcom?

realme C11 trafia na rynek. Czy smartfon ten zagrozi innym budżetowcom?

-

Dziś nie tylko Redmi zaprezentowało światu swoje budżetowce. Także realme wprowadziło model oznaczony jako C11 na rynek Malezji i bez wątpienia smartfon ten będzie bezpośrednim konkurentem Redmi 9C. Przyjrzyjmy się bliżej nowości producenta z Państwa Środka!

Nowy budżetowiec realme

Nowość producenta z Państwa Środka jest drugim, obok Redmi 9C, smartfonem z zaprezentowanym dziś MediaTekiem Helio G35. Poza samą specyfikacją tak naprawdę nie wiemy nic na temat tej jednostki i więcej szczegółów poznamy zapewne dopiero po pierwszych testach. Procesor wspierany jest przez 2 GB RAM-u, a na pliki użytkownika przeznaczono 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozbudowy przy pomocy kart microSD. Co ciekawe w tym samym czasie smartfon ten zadebiutował zarówno w Malezji jak i w Indonezji i na tym drugim rynku użytkownicy będą mieć możliwość zakupu także wariantu z 3 GB RAM-u.

Na froncie realme C11 umiejscowiono ekran IPS LCD o przekątnej 6,5 cala oraz rozdzielczości HD+. Nie zabrakło także niewielkiego wcięcia skrywającego pojedynczy aparat 5 Mpix. Na pleckach natomiast umiejscowiono dwa aparaty. Głównym jest matryca 13 Mpix, a dodatkowym obiektyw 2 Mpix odpowiedzialny za wykrywanie głębi. Chiński producent chwali się także wykorzystaniem trybu nocnego Super Nightscape, który ma sprawić, że zdjęcia wykonywane w gorszych warunkach oświetleniowych oczarują użytkownika.

Zobacz także: MediaTek prezentuje dwa budżetowe procesory. Poznajcie Helio G25 oraz Helio G35!

Całość działa na Androidzie 10 oraz nakładce producenta. realme C11 otrzymał także baterię o pojemności 5000 mAh. Co z ceną? Wariant 2/32 został wyceniony w Malezji na równowartość 100 dolarów czyli około 400 zł, a za konfigurację 3/32 w Indonezji trzeba zapłacić 134 dolary czyli około 530 zł. Tak naprawdę nie wiemy nic na temat dostępności tego urządzenia na rynku globalnym, a w tym i w naszym kraju.

Specyfikacja realme C11

• Wyświetlacz: 6,5 cala, IPS o rozdzielczości HD+;
 SoC: MediaTek Helio G35;
• RAM: 2 GB lub 3 GB RAM-u;
• Pamięć wewnętrzna: 32 GB;
• Aparat główny: 13 Mpix + 2 Mpix;
• Aparat przedni: 5 Mpix;
• Akumulator: 5000 mAh;
• Dodatkowe: wsparcie dla kart pamięci microSD, dualSIM, USB-C, złącze słuchawkowe;

Co myślicie o realme C11? Czekacie na premierę tego urządzenia w naszym kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej