realme C11 trafia na rynek. Czy smartfon ten zagrozi innym budżetowcom?

realme C11 trafia na rynek. Czy smartfon ten zagrozi innym budżetowcom?

Dziś nie tylko Redmi zaprezentowało światu swoje budżetowce. Także realme wprowadziło model oznaczony jako C11 na rynek Malezji i bez wątpienia smartfon ten będzie bezpośrednim konkurentem Redmi 9C. Przyjrzyjmy się bliżej nowości producenta z Państwa Środka!

Nowy budżetowiec realme

Nowość producenta z Państwa Środka jest drugim, obok Redmi 9C, smartfonem z zaprezentowanym dziś MediaTekiem Helio G35. Poza samą specyfikacją tak naprawdę nie wiemy nic na temat tej jednostki i więcej szczegółów poznamy zapewne dopiero po pierwszych testach. Procesor wspierany jest przez 2 GB RAM-u, a na pliki użytkownika przeznaczono 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozbudowy przy pomocy kart microSD. Co ciekawe w tym samym czasie smartfon ten zadebiutował zarówno w Malezji jak i w Indonezji i na tym drugim rynku użytkownicy będą mieć możliwość zakupu także wariantu z 3 GB RAM-u.

Na froncie realme C11 umiejscowiono ekran IPS LCD o przekątnej 6,5 cala oraz rozdzielczości HD+. Nie zabrakło także niewielkiego wcięcia skrywającego pojedynczy aparat 5 Mpix. Na pleckach natomiast umiejscowiono dwa aparaty. Głównym jest matryca 13 Mpix, a dodatkowym obiektyw 2 Mpix odpowiedzialny za wykrywanie głębi. Chiński producent chwali się także wykorzystaniem trybu nocnego Super Nightscape, który ma sprawić, że zdjęcia wykonywane w gorszych warunkach oświetleniowych oczarują użytkownika.

Zobacz także: MediaTek prezentuje dwa budżetowe procesory. Poznajcie Helio G25 oraz Helio G35!

Całość działa na Androidzie 10 oraz nakładce producenta. realme C11 otrzymał także baterię o pojemności 5000 mAh. Co z ceną? Wariant 2/32 został wyceniony w Malezji na równowartość 100 dolarów czyli około 400 zł, a za konfigurację 3/32 w Indonezji trzeba zapłacić 134 dolary czyli około 530 zł. Tak naprawdę nie wiemy nic na temat dostępności tego urządzenia na rynku globalnym, a w tym i w naszym kraju.

Specyfikacja realme C11

• Wyświetlacz: 6,5 cala, IPS o rozdzielczości HD+;
 SoC: MediaTek Helio G35;
• RAM: 2 GB lub 3 GB RAM-u;
• Pamięć wewnętrzna: 32 GB;
• Aparat główny: 13 Mpix + 2 Mpix;
• Aparat przedni: 5 Mpix;
• Akumulator: 5000 mAh;
• Dodatkowe: wsparcie dla kart pamięci microSD, dualSIM, USB-C, złącze słuchawkowe;

Co myślicie o realme C11? Czekacie na premierę tego urządzenia w naszym kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!