Strona główna Aktualności realme obiera nową strategię. Stworzy dwa flagowce oparte na różnych układach!

realme obiera nową strategię. Stworzy dwa flagowce oparte na różnych układach!

-

Marka realme zapowiedziała dzisiaj, że zamierza zaprezentować dwa osobne smartfony flagowe, napędzane układami MediaTek Dimensity 1200 oraz Snapdragon 888. Producent zamierza w 2021 roku realizować strategię dwóch platform i dwóch topowych urządzeń. Brzmi ciekawie … ale jak się sprawdzi?

realme zamierza w 2021 roku realizować strategię dwóch platform i dwóch flagowców, zapowiedzianą przez Chase Xu, wiceprezesa oraz CMO realme. Oznacza to, że do rąk użytkowników będą trafiać smartfony oparte zarówno na mobilnych procesorach MediaTek, jak i Qualcomm. Może być to również początek koncepcji tańszego i droższego flagowca, która ma szansę sprawdzić się na globalnym rynku.

Nowy układ zaprezentowany przez jednego z większych producentów chipów prezentuje się bardzo obiecująco. Oferuje on wysoką wydajność dzięki połączeniu 4 rdzeni Cortex-A78 oraz 4 rdzeni Cortex-A55, wspieranych przez układ graficzny Mali-G77 MC9. Do tego wsparcie wielozakresowej komunikacji 5G, standardu Bluetooth 5.2, ekranów o jeszcze szybszych częstotliwościach odświeżania oraz implementacji zaawansowanych funkcji foto/wideo (obsługa aparatów do 200 MP, czy rejestracja materiałów wideo 4K HDR).

Firma miała już okazję wykorzystać chip MediaTeka z serii Dimensity 800U, który oferuje sieć piątej generacji w najtańszym dotąd smartfonie na rynku – realme 7 5G. Tak więc na horyzoncie znalazły się dwa flagowe urządzenia, w dwóch przedziałach cenowych z różnymi procesorami. Może się to okazać sensownym i przemyślanym rozwiązaniem, gdyż każdy znajdzie smartfon dla siebie w dogodnej dla niego kwocie. Tymczasem czekamy na debiut pierwszego, a za razem najmocniejszego z całej gamy – realme Race.

Co sądzicie o nowej strategii chińskiego producenta? Ma szansę się sprawdzić? Dajcie znać w komentarzach!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej