realme X3 oficjalnie zaprezentowany. Kolejny smartfon z Snapdragonem 855+ trafia na rynek!

realme X3 oficjalnie zaprezentowany. Kolejny smartfon z Snapdragonem 855+ trafia na rynek!

Dziś odbyła się konferencja firmy realme, podczas której chiński producent wprowadził na rynek Indii nowe urządzenia. I tak jak model oznaczony jako X3 SuperZoom nie jest dla nas niczym nowym (recenzja już niedługo!), tak realme X3 po raz pierwszy został oficjalnie pokazany światu. Przyjrzyjmy się bliżej temu urządzeniu!

realme X3

Chiński producent postanowił w swoich sprzętach wykorzystać nie topową jednostkę Qualcomma, a zeszłorocznego Snapdragona 855+. I tak naprawdę pomysł ten wydaje się czymś naprawdę ciekawym. Większość użytkowników nie zobaczy różnicy pomiędzy wydajnością tych jednostek, a brak Snapdragona 865 sprawia, że cena smartfona może być najzwyczajniej w świecie niższa. Snapdragon 855+ wspierany jest przez 6 GB lub 8 GB RAM-u, a na pliki użytkownika przeznaczono 128 GB pamięci UFS 3.0. I takie połączenie powinno tak naprawdę w pełni sprostać oczekiwaniom praktycznie wszystkim potencjalnym klientom.

realme X3 oficjalnie zaprezentowany. Kolejny smartfon z Snapdragonem 855+ trafia na rynek!

W realme X3 znajdziemy także ekran IPS LCD o przekątnej 6,6 cala, rozdzielczości FullHD+ oraz odświeżaniu na poziomie 120 Hz. Zwiększona częstotliwość odświeżania ma dać użytkownikom wrażenie jeszcze płynniejszego działania urządzenia zarówno w bardziej wymagających grach jak i w codziennym użytkowaniu. W wyświetlaczu możemy dostrzec dwie dziurki skrywające główny aparat 16 Mpix oraz dodatkowy obiektyw superszerokokątny 8 Mpix. Na pleckach natomiast umiejscowiono cztery oczka. Głównym jest matryca 64 Mpix, a dodatkowymi obiektyw ultaszerokokątny 8 Mpix, teleobiektyw 12 Mpix z dwukrotnym zoomem optycznym i 20-krotnym zoomem cyfrowym oraz obiektyw do makro 2 Mpix. realme X3 działa dzięki baterii o pojemności 4200 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania o mocy 30 W.

Zobacz także: Motorola zapowiada kolejną konferencję. Co tym razem zobaczymy?

Ceny oraz dostępność

Na tę chwilę realme X3 będzie dostępny jedynie w samych Indiach. Oczywiście realme X3 SuperZoom pojawił się także w naszym kraju, a co za tym idzie bardzo możliwe, że także nowość chińskiego producenta wkrótce trafi do polskich sklepów. Co z cenami? Za wariant 6/128 trzeba zapłacić 24999 rupii indyjskich (ok. 1315 zł), a za konfigurację 8/128 25999 rupii indyjskich (ok. 1370 zł).

Co myślicie o realme X3? Czekacie na premierę tego urządzenia w naszym kraju? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!