Redmi K30 5G Extreme Edition zadebiutuje już 11 maja

Redmi K30 5G Extreme Edition zadebiutuje już 11 maja

Pod koniec 2019 roku submarka Xiaomi zaprezentowała światu model oznaczony jako K30 5G. Od dłuższego czasu w sieci pojawiały się plotki dotyczące kolejnej wersji tego urządzenia. Wszystko wskazuje na to, że smartfon ten zadebiutuje w Chinach już 11 maja!

Redmi K30 5G Extreme Edition

Do tej pory wiele wskazywało na to, że tańszy wariant Redmi K30 5G będzie oznaczony jako K30i. Najnowsze informacje mówią jednak, że już 11 maja na rynek trafi model oznaczony jako K30 5G Extreme Edition. Co wiemy na temat specyfikacji tego urządzenia? Przede wszystkim nowość submarki Xiaomi ma otrzymać ekran o odświeżaniu 120 Hz. Nadal nie wiemy czy będzie to AMOLED lub OLED czy też IPS. W wyświetlaczu znajdziemy dziurkę skrywającą najprawdopodobniej dwa aparaty przednie. Oprócz głównego oczka zdjęcia typu selfie powinniśmy móc także wykonywać przy pomocy obiektywu superszerokokątnego. Za wydajność, przynajmniej według plotek, powinien odpowiadać niezaprezentowany jeszcze Qualcomm Snapdragon 768.

Redmi K30 5G Extreme Edition zadebiutuje już 11 maja

Wcześniej jednak wszystko wskazywało na to, że nowy smartfon z serii Redmi K30 będzie tańszą i jednocześnie słabszą wersją tego modelu. Zagadką pozostaje jednak to, jak Snapdragon 768 wypadnie w praktyce. Możliwe, że będzie to ulepszona wersja Snapdragona 765G, ale najprawdopodobniej Qualcomm nie zdradzi jakichkolwiek szczegółów na temat tej jednostki przed premierą Redmi K30 5G Extreme Edition. Nie powinno zabraknąć także, jak sama nazwa wskazuje, modemu 5G pozwalającego na łączność z sieciami nowej generacji.

Zobacz także: LG Velvet oficjalnie zaprezentowany. Czy średniak koreańskiego producenta podbije serca użytkowników?

Redmi K30 5G Extreme Edition powinien otrzymać także 6 GB RAM-u oraz 128 GB przestrzeni na pliki użytkownika. Głównym aparatem tylnym powinna być matryca Sony 48 Mpix, ale pełna specyfikacja nadchodzącej nowości submarki Xiaomi pozostaje nadal tajemnicą. Nie wiemy także jak będzie wyglądać tył tego urządzenia. Bardzo możliwe, że wszystko stanie się jasne dopiero 11 maja. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Na zdjęciu głównym znajduje się Redmi K30

Czekacie na premierę kolejnego urządzenia z serii Redmi K30? Czego oczekujecie po tym sprzęcie? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!