Redmi K30 zadebiutuje z modemem 5G w 2020 roku. Potwierdza to sam producent!

Redmi K30 zadebiutuje z modemem 5G w 2020 roku. Potwierdza to sam producent!

Ostatnie tygodnie przyniosły nam wręcz ogrom plotek i przecieków dotyczących Redmi K30. Oczywiście duża część osób przypuszczała, że smartfon ten pojawi się na rynku jeszcze w tym roku. Teraz jednak głos w sprawie zabrała sama firma Xiaomi i dzięki temu wiemy, że musimy uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Redmi K30 z 5G już w 2020 roku

Xiaomi opublikowało post w chińskim serwisie Weibo, który mówi jasno – w 2020 roku to Redmi ma być pionierem w kwestii 5G. I to właśnie Redmi K30 będzie pierwszym smartfonem submarki Xiaomi, który otrzyma modem pozwalający na łączenie się z sieciami nowej generacji. Jednocześnie urządzenie to może pojawić się także na rynku bez odpowiedniego modemu i sprzęt ten może pojawić się na rynkach, w których nadal nie będzie rozwinięta odpowiednia infrastruktura sieciowa. Oczywiście Xiaomi posiada już w swojej ofercie smartfony z modemami 5G. Na pierwsze urządzenie tego typu Redmi nadal czekamy, ale dopiero teraz dowiedzieliśmy się z oficjalnego źródła, kiedy urządzenie to może pojawić się na rynku.

Redmi K30 zadebiutuje z modemem 5G w 2020 roku. Potwierdza to sam producent!

Co wiemy na temat specyfikacji Redmi K30?

Tak naprawdę w sprzedaży powinien pojawić się zarówno Redmi K30 jak i Redmi K30 Pro. Tym samym zobaczymy zarówno bardzo mocnego średniaka jak i topowego flagowca, który jednocześnie powinien różnić się od nadchodzącymi wielkimi krokami Xiaomi Mi 10. Co ciekawe nowości Redmi mają otrzymać dziurę w wyświetlaczu skrywającą aparaty do zdjęć typu selfie. Tym samym chiński producent ma zrezygnować z notcha czy wysuwanego aparatu znanego z Redmi K20 oraz Redmi K20 Pro.

Zobacz także: Wszystkie telefony Xiaomi, których cena przekroczy 2000 juanów, będą wspierać 5G

Co więcej smartfony te powinny trafić na rynek z ekranami o odświeżaniu na poziomie 90 Hz. Pełna specyfikacja nadchodzących nowości producenta z Państwa Środka pozostaje jednak tajemnicą. Miejmy nadzieję, że już niedługo w sieci pojawią się kolejne informacje na ten temat!

Czekacie na premierę Redmi K30 oraz K30 Pro? Czego oczekujecie po tych urządzeniach? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!