Redmi Note 7 pojawił się w Geekbench. Premiera już 10 stycznia?

redmi 2

10 stycznia nowo powstała firma Redmi ma zaprezentować światu swoje pierwsze urządzenie, które nie będzie sygnowane logo Xiaomi. Teraz w sieci pojawiły się plotki mówiące o tym, że może być to Redmi Note 7. Czy okażą się one prawdą?

Redmi Note 7 bliżej niż myśleliśmy?

Do tej pory wszystkie informacje dotyczące pierwszego smartfona Redmi mówiły o modelach Redmi 7, Redmi 7 Pro lub Redmi Pro 2. Urządzenia te miały charakteryzować się przede wszystkim doskonałym 48-megapikselowym aparatem, który ma przenieść fotografię mobilną na zupełnie inny poziom. Teraz w serwisie slashleaks.com pojawił się plakat mówiący, że 10 stycznia zobaczymy Redmi Note 7. Oczywiście decyzje Xiaomi niejednokrotnie udowadniały nam, że ciężko w stu procentach przewidzieć zamiary chińskiego giganta, ale premiera Redmi Note 7 byłaby ogromnym zaskoczeniem. Pamiętajmy o tym, że jego poprzednik został zaprezentowany światu w drugiej połowie 2018 roku, a co za tym idzie wprowadzenie nowego modelu mogłoby zabić sprzedaż jego poprzedniej generacji. Tym samym spodziewałbym się raczej, zgodnie z poprzednimi plotkami, premiery Redmi 7, Redmi 7 Pro lub Redmi Pro 2. Co więcej Redmi Note 7 widoczny na tym plakacie do złudzenia przypomina Xiaomi Mi Play. Najprawdopodobniej Redmi będzie chciało zachować swój własny design, a nie kopiować gotowe rozwiązania od swojej firmy-matki.

xiaomi redmi note 7 premiera

Zobacz też: Koniec z serią Xiaomi Redmi. Teraz Redmi będzie osobną marka, która 10 stycznia pokaże pierwszy telefon!

Specyfikacja przestaje być tajemnicą

Geekbench jest serwisem benchmarkowym, dzięki któremu niejednokrotnie poznawaliśmy specyfikację urządzeń nawet na długo przed ich premierą. Identycznie sytuacja wygląda w przypadku Redmi Note 7. Smartfon ten otrzymał w teście jednego rdzenia 1462 punkty, a w teście wielu rdzeni 4556 punktów. Jego sercem ma być Qualcomm Snapdragon 660. To powinno ucieszyć wszystkich fanów marki, dla których Snapdragon 636, obecny w dwóch poprzednich generacjach, był zbyt słaby. Jednostka ta będzie wspierana przez 4 GB lub 6 GB RAM-u. Całość działa pod kontrolą Androida 9 Pie oraz nakładki MIUI 10. Redmi Note 7 ma otrzymać także zdecydowanie lepszy aparat niż jego poprzednicy. Chiński producent chce w końcu udowodnić światu, że jakość zdjęć jest czymś w czym nie tylko może konkurować z innymi producentami, ale także wygrać z nimi wyścig o miano najlepszego telefonu fotograficznego w danej półce cenowej. Premiera urządzenia powinna odbyć się w pierwszej połowie 2019 roku. Smartfon bez wątpienia trafi do sprzedaży w Europie, a także w Polsce, ale na tą chwilę ciężko przewidzieć jego cenę.

xiaomi redmi note 7

Czekacie na premierę Redmi Note 7? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!