Reklamy na smartfonach Samsunga? Wszystko na to wskazuje

Samsung Galaxy S10e

Pamiętacie jeszcze tak znienawidzone reklamy w smartfonach Xiaomi? Wszystko wskazuje na to, że podobną sytuację już niedługo zobaczymy także w urządzeniach innego producenta. Samsung zgłosił właśnie w EUIPO (Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej) wniosek dotyczący zupełnie nowego znaku towarowego. Czego będzie on dotyczył?

Reklamy na smartfonach Samsunga

Nazwa nowego znaku towarowego brzmi ,,Samsung Mobile Ads”. Oczywiście dotyczy on zarówno smartfonów jak i tabletów i jest bezpośrednio związany właśnie z niechcianymi przez użytkowników treściami wyświetlanymi w nakładce systemowej. Czy reklamy faktycznie będą wyświetlać się w urządzeniach koreańskiego giganta? Tego na tę chwilę nie wiemy. Pewne jest, że zgłoszenie znaku towarowego nie wzięło się znikąd, ale od wniosku do wprowadzenia nowego rozwiązania może minąć trochę czasu.

Reklamy na smartfonach Samsunga? Wszystko na to wskazuje

Po co komu reklamy w nakładce systemowej? Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta – chodzi o pieniądze. Samsung wprowadzając wyświetlanie niechcianych przez użytkowników treści na przykład w aplikacjach systemowych mógłby zarobić dodatkowe pieniądze, które następnie można przeznaczyć na rozwój czy pracę nad nowymi sprzętami. Oczywiście to nie musi oznaczać obniżenia cen samych urządzeń i szczerze mówiąc nie spodziewałbym się takiego rozwoju sytuacji. Reklamy występują już w telewizorach Samsunga z serii Smart. Oczywiście możemy je wyłączyć, ale ustawienia tego dotyczące zostały dość głęboko ukryte.

Zobacz także: Samsung Galaxy Fold trafi do sprzedaży w Polsce już 18 października!

Kiedy zatem możemy spodziewać się reklam na smartfonach i tabletach Samsunga? Tego niestety nie wiemy. Miejmy jednak nadzieję, że nie będą one nachalne oraz, że to użytkownik będzie decydować czy chce, aby się one wyświetlały czy też nie. Jeśli koreański gigant nie da nam prawa wyboru cześć fanów marki może odwrócić się od urządzeń tego producenta i poszukać czegoś dla siebie w ofercie innych firm. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Czy reklamy wyświetlane w aplikacjach systemowych są czymś, z czym możecie żyć? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!