Reklamy w Tesli? Tak! Choć obecnie tylko dla Polaków

tesla model 3 wnętrze

Dzięki temu, że nasz redakcyjny kolega Konrad zakupił właśnie Teslę Model 3, mieliśmy okazję pogrzebać trochę w jej ustawieniach i natrafiliśmy na ciekawą informację. Wygląda na to, że Tesla przygotowuje się do wprowadzenia reklam do swoich samochodów w zamian za obniżki cen!

Tesla z reklamami w Polsce

Po głębszej analizie wszystkich ustawień dostępnych na pulpicie Tesli Model 3 znaleźliśmy ustawienia, które pozwalają włączyć reklamy w zamian za darmowy dostęp do rozmaitych funkcji. Niewykluczone jest też, że firma wprowadzi opcję obligatoryjnych reklam w zamian za niższą cenę pojazdu, tak jak ma to miejsce w przypadku zakupu czytnika Amazon Kindle.

Co ciekawe, po testowym uruchomieniu w samochodzie wspomnianych ustawień pojawiła się nam reklama sklepu x-kom i ich najnowszej promocji, po kliknięciu w którą otwiera się strona sklepu internetowego. Wygląda więc na to, że największy polski sklep z elektroniką jako jeden z pierwszych przymierza się do współpracy z Teslą na rynku reklamowym w Polsce. Muszę przyznać, że to naprawdę interesujący krok patrząc na to, że obecnie ten samochód kupują sobie głównie osoby mocno zainteresowane nowymi technologiami.

Gogle wirtualnej rzeczywistości od Apple będą mieć potężną specyfikację
Reklama sklepu x-kom w Tesli Model 3

Co więcej, brak informacji o nowej funkcji w zagranicznych serwisach internetowych może oznaczać, że producent postanowił nowe rozwiązanie sprawdzić na polskim rynku, gdzie nawet najtańsza wersja jest nieosiągalna cenowo dla statystycznego Polaka, a posiadaczy samochodów tej firmy nie ma zbyt wielu w naszym kraju.

Niestety obecnie nie wiemy jeszcze, jak finalnie będzie wyglądać kwestia obniżek oraz możliwości reklamowych w samochodach Tesli. Sama koncepcja natomiast zapowiada się bardzo interesująco – chyba żaden producent nie zdecydował się do tej pory na tak śmiały krok jeśli chodzi o swoje samochody. Widać, że Elon Musk lubi kontrowersyjne rozwiązania, które albo przyniosą kolejne miliardy, albo spowodują chwilowe niezadowolenie klientów i akcjonariuszy.

Co myślicie o takim rozwiązaniu w Tesli?
Chcielibyście reklamy w samochodzie za niższą cenę zakupu?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!