Reklamy w Tesli? Tak! Choć obecnie tylko dla Polaków

tesla model 3 wnętrze

Dzięki temu, że nasz redakcyjny kolega Konrad zakupił właśnie Teslę Model 3, mieliśmy okazję pogrzebać trochę w jej ustawieniach i natrafiliśmy na ciekawą informację. Wygląda na to, że Tesla przygotowuje się do wprowadzenia reklam do swoich samochodów w zamian za obniżki cen!

Tesla z reklamami w Polsce

Po głębszej analizie wszystkich ustawień dostępnych na pulpicie Tesli Model 3 znaleźliśmy ustawienia, które pozwalają włączyć reklamy w zamian za darmowy dostęp do rozmaitych funkcji. Niewykluczone jest też, że firma wprowadzi opcję obligatoryjnych reklam w zamian za niższą cenę pojazdu, tak jak ma to miejsce w przypadku zakupu czytnika Amazon Kindle.

Co ciekawe, po testowym uruchomieniu w samochodzie wspomnianych ustawień pojawiła się nam reklama sklepu x-kom i ich najnowszej promocji, po kliknięciu w którą otwiera się strona sklepu internetowego. Wygląda więc na to, że największy polski sklep z elektroniką jako jeden z pierwszych przymierza się do współpracy z Teslą na rynku reklamowym w Polsce. Muszę przyznać, że to naprawdę interesujący krok patrząc na to, że obecnie ten samochód kupują sobie głównie osoby mocno zainteresowane nowymi technologiami.

Reklamy w Tesli? Tak! Choć obecnie tylko dla Polaków
Reklama sklepu x-kom w Tesli Model 3

Co więcej, brak informacji o nowej funkcji w zagranicznych serwisach internetowych może oznaczać, że producent postanowił nowe rozwiązanie sprawdzić na polskim rynku, gdzie nawet najtańsza wersja jest nieosiągalna cenowo dla statystycznego Polaka, a posiadaczy samochodów tej firmy nie ma zbyt wielu w naszym kraju.

Niestety obecnie nie wiemy jeszcze, jak finalnie będzie wyglądać kwestia obniżek oraz możliwości reklamowych w samochodach Tesli. Sama koncepcja natomiast zapowiada się bardzo interesująco – chyba żaden producent nie zdecydował się do tej pory na tak śmiały krok jeśli chodzi o swoje samochody. Widać, że Elon Musk lubi kontrowersyjne rozwiązania, które albo przyniosą kolejne miliardy, albo spowodują chwilowe niezadowolenie klientów i akcjonariuszy.

Co myślicie o takim rozwiązaniu w Tesli?
Chcielibyście reklamy w samochodzie za niższą cenę zakupu?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!