Renault Megane RS vs Renault Clio RS na torze! Nie tylko technologicznie…

Renault Sport

ROOTBLOG nie tylko od strony technologicznej testuje urządzenia. Czasem trzeba “przycisnąć” pedał gazu w testowanych samochodzie, żeby sprawdzić, jak spisuje się na drodze. Z tego też powodu przygotowaliśmy wideo, w którym porównano dwa modele od Renault Sport!

Renault na torze

Konrad wspólnie z Piotrem, prowadzącym kanału “Skodziarz testuje”, zorganizowali trackday i sprawdzili jak w bezpośrednim porównaniu wypadają Megane RS oraz Clio RS na torze Krzywa. Cały materiał możecie zobaczyć na wideo powyżej!

Megane RS

megane rs

Auto to napędzene jest turbodoładowanym silnikiem o pojemności 1,8 litra, który cechuje się mocą 280KM oraz momentem obrotowym 390Nm. Moc ta jest przenoszona jest tylko na przednią oś. W sprawnym wchodzeniu w zakręty pomaga 4Control oraz układ hamulcowy opracowany we współpracy z Brembo. Jego cena startuje od 124 900 złotych.

Clio RS

clio rs

Mniejszy brat ma silnik o pojemności 1,6 litra wyposażony w turbo. Ma o 60KM mniej a moment obrotowy wynosi 240Nm. Renault Sport współpracowało z firmą Akrapovič przy jego konstruowaniu – strzelanie z wydechu gwarantowane 😉 Clio RS kosztuje w podstawie 89 900 złotych.

Jakie inne samochody chcielibyście zobaczyć u nas w takich testach?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!