Rendery Huawei Nova 5 Pro pojawiły się w sieci

huawei nova 4

Już jakiś czas temu zastanawialiśmy się nad specyfikacją i wyglądem telefonu Huawei Nova 5. Wtedy to snuliśmy przypuszczenia na podstawie zdjęć silikonowego etui, które pojawiło się w sieci. Okazały się one całkiem trafne, a wiemy to, ponieważ ukazały się już oficjalne rendery tego telefonu. I nie tylko…

Specyfikacja i wygląd Huawei Nova 5 Pro

Z oficjalnych renderów wiemy już, że telefon zadebiutuje w co najmniej czterech wariantach kolorystycznych. Będą to fioletowo-granatowy, pomarańczowy, szmaragdowy oraz klasyczny czarny. Myślę więc, że dostaniemy całkiem ciekawie wyglądające telefony, z pewnością w oryginalnych barwach.

Wiemy już, że Huawei Nova 5 Pro będzie posiadał prawie bezramkowy ekran z wąską bródką i notchem. Z przodu przypomina więc Huawei’a P30, ale Nova 5 Pro dostanie najprawdopodobniej większy, bo 6,39-calowy wyświetlacz.

Według renderów Huawei Nova 5 Pro zostanie wyposażony w cztery obiektywy z czego jeden będzie prawdopodobnie modułem ToF, ale nie jest to przesądzone. Być może otrzymamy podobną konfigurację, co w fotosmartfonie Honor 20 Pro. Bardziej niż pewne jest natomiast to, że główny moduł będzie miał 48 Mpix.

Rendery Huawei Nova 5 Pro pojawiły się w sieci

Huawei Nova 5, podobnie jak swoi huaweiowi bracia, otrzyma z przodu aparat 32 Mpix, co zostało potwierdzone na oficjalnym plakacie. Premiera telefonów jest już blisko, ponieważ model Pro 5 pojawił się na azjatyckiej platformie JD.com. Stamtąd możemy dowiedzieć się, że możliwymi wersjami pamięciowymi będą 8 + 128 GB oraz 8 + 256 GB.

Zobacz też: Nowy, interesujący pomysł Huawei na składany telefon

Jeszcze nie wiemy czym w specyfikacji będą się różnić Nova 5 i Nova 5 Pro, gdyż źródła podają rozbieżne informacje, a nawet traktują te modele jako jeden. Z pewnością mocniejszy wariant otrzyma Kirina 980 i może być ostatnim telefonem od Huawei z tym układem. Ten słabszy najprawdopodobniej też, gdyż Chińczycy nie posiadają w swojej ofercie słabszego układu (a jednocześnie nowego). Kirin 710 jest już zarezerwowany dla Novy 5i, która również ma wyjść na rynek europejski pod nazwą Huawei P20 Lite 2019.

huawei nova 5 pro antutu

Huawei Nova 5 (Pro) jest ciekawie zapowiadającym się smartfonem, który niską ceną może zawojować rynek. Z drugiej strony nie sądzicie, że jest to wynajdywanie koła na nowo, ponieważ tak naprawdę ten telefon to kombinacja Huawei P30 i Honor 20 Pro. Być może jakąś unikatową cechę poznamy dopiero przy premierze.

Data oficjalnej prezentacji to przypuszczalnie 21 czerwca. Z pewnością Was o tym poinformujemy. Tymczasem napiszcie co Wy sądzicie o Huawei Nova 5 Pro?

na obrazku wyróżniającym Huawei Nova 4

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!