Nowy, interesujący pomysł Huawei na składany telefon

huawei składak

Mamy rok 2019. To z jego początkiem poznaliśmy kilka składanych modeli telefonów. Niestety, raczej nie nadają się do kupna bądź mało który się nadaje do sprzedania. Takie rozwiązanie przynosi sporo problemów i producenci bardzo dobrze o nich wiedzą. Dlatego na mieście nadal widzimy „zwykłe” telefony, a nie te składane. Może zmieni to możliwa premiera Samsunga Galaxy Fold? Zobaczymy. Huawei za to nie czeka na innych. Sprawdźcie najnowszy pomysł!

Którędy do składaków?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jaką drogę powinny przybrać składane telefony, aby wypaliły. Odpowiedzieć można spróbować np. w ten sposób: prosto, minąć ZTE Axon M, następnie po prawej powinny być plotki o składaku od Sharpa i Xiaomi. Mijasz je w bezpiecznej odległości i idziesz później w lewo. Kolejne plotki, ale idziesz dzielnie. Duży plakat z prawej strony, z którego zostały już strzępy, przedstawia Samsunga Galaxy Fold. Użyj zmysłów, aby znaleźć miejsce docelowe. Nie znalazłeś? Prawidłowo. Nie ma konkretnej ścieżki, a jedynie trzeba próbować czegoś nowego, iść po trupach.

huawei składak

Czas na nowości, tak? Projekt, czy też pomysł przygotował LetsGoDigital. Widzimy na nich podwójnie składany ekran, który jest podobny a jednocześnie zupełnie inny niż Xiaomi. Projekt przedstawia nieco inne składanie – dwa chowane skrzydła, które układają się z tyłu telefonu. Wtedy wydają się być nieaktywne. Według tego, co można wyczytać, to na łączeniu czy też złożeniu, mają być specjalne zawiasy, które mają usprawnić składanie.

Rozłożenie telefonu powoduje pojawienie się sporego ekranu, który wymiarami może pasować do niejednego tabletu. Wersji jest kilka, więc telefon nie musi pracować w dwóch położeniach. Rzucicie okiem na szkice i zobaczycie, czy któraś wam pasuje. Model C sugeruje wykorzystanie dodatkowych ekranów jako stojaków a nawet wygięcia ekranu do środka. Wtedy skrzydło może zostać głównym, a reszta działa jako stojak.

huawei składak

Nie wiem jak dla was, ale mnie projekt Huawei nadal nie przekonał. Nie wiadomo, na ile jest on prawdziwy i czy w ogóle jest, jednak składane telefony w tej formie nie są dla mnie. Czas pokaże, jakie kroki podejmą producenci w kierunku rozwijania tego typu telefonów. Wtedy przyjdzie czas na konkretne oceny.

Jak wam się podoba taki pomysł na składany telefon?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!