Revolut ma już 3 miliony klientów i przygotowuje się do ekspansji poza Europę

revolut logo

Revolut rozwija się w błyskawicznym tempie. Apetyt jednak rośnie w miarę jedzenia, a co za tym idzie – firma chce podbić nie tylko Europę, ale także inne kontynenty!

Ogromny sukces

Na tę chwilę Revolut obsługuje i zabezpiecza transakcje ponad 3 milionów użytkowników na Starym Kontynencie. W ciągu trzech lat fintech zrealizował ponad 230 milionów transakcji wartych 30 miliardów dolarów. Jednocześnie to właśnie Revolut jest najszybciej rosnącym fintechem w Europie. Klientów aktualnie obsługuje ponad 300 specjalistów w Krakowie. Ekspansja poza Europę wiąże się w koniecznością otwarcia kolejnego centrum usług, które ma być zlokalizowane w Portugalii. Czym jest Revolut? Usługą, w której możemy założyć wielowalutowe konto z wirtualną i/lub fizyczną kartą. Główną zaletą tego rozwiązania są niskie kursy wymiany walut i brak jakichkolwiek opłat (oczywiście istnieje także wersja premium). Sam od dłuższego czasu korzystam z fizycznej karty zarówno do płatności na wakacjach jak i przy zakupach w internecie i bardzo jestem w niej zadowolony.

revolut (2)
Karta wirtualna ze zmiennym numerem

Sztuczna inteligencja kontra oszustwa finansowe

Revolut bardzo mocno rozwija sztuczną inteligencję. Technologia ta analizuje i interpretuje finansowe zachowania w czasie rzeczywistym oraz uczy się odróżniać aktywność prawowitego właściciela karty od działań osób, które chcą posłużyć się nią w następstwie kradzieży. System wykorzystuje zaawansowane modele matematyczne do analizy zbiorów danych i sygnalizuje istotne odchylanie od normy, a co za tym idzie ułatwia szybką reakcję ekspertów.

Zakupy za granicą taniej z kartą Revolut [PORADNIK]

Jak to wygląda w rzeczywistości? Gdy zlecenie transakcji jest zupełnie różne od typowych zwyczajów zakupowych klienta system blokuje wydatki kartą do momentu gdy jej właściciel nie potwierdzi w aplikacji, że to właśnie on chciał z niej skorzystać. To przyspiesza cały proces i uwalnia użytkownika od tradycyjnej procedury bezpieczeństwa wymagającej składania wyjaśnień w celu odblokowania karty. Od początku sierpnia 2018 roku, gdy Revolut uruchomił nowy system antyfraudowy, firma zanotowała czterokrotny spadek liczby oszustw płatniczych, związanych z płatnościami online, klonowaniem i zwykłymi kradzieżami kart.

Często rozmawiam z europejskimi bankami. Część z nich złożyła nam oferty zakupu naszej technologii compliance tech. To co jesteśmy w stanie precyzyjnie przeanalizować i przedstawić w mniej niż 10 minut, niektórym bankom, przy użyciu manualnych procesów i excela, zajmuje ponad godzinę .By realizować i zabezpieczać transakcje milionów klientów i zwiększyć skalę działalności poza kontynent europejski, nie możemy polegać wyłącznie na manualnych procesach. Wykorzystanie zaawansowanych technologii do ochrony klientów i w compliance jest niezbędne, zwłaszcza w obliczu automatyzacji ataków współczesnych oszustów. – powiedział Nik Storoński, założyciel i CEO Revolut.

revolut (3)

Przyszedł czas na podbój całego świata!

Revolut bez przerwy inwestuje w obszar learning machines, czyli systemów, które same mają się uczyć i dostosowywać do aktualnych warunków. Teraz firma chce zadebiutować w USA, Kanadzie, Australii, Singapurze i Hongkongu. Oczywiście to oznacza szybki wzrost liczby klientów, a Revolut chce już dziś dostosować do tego rozwoju swoje procesy. Nieustanne inwestycje i rozwój aktualnie używanych technologii ma sprawić, że żaden z klientów nie zostanie w jakikolwiek sposób oszukany, a w razie problemów szybko zostanie udzielona mu pomoc. Z niecierpliwością czekamy na dalszy rozwój!

revolut (1)

Korzystacie z konta Revolut? A może znacie inną alternatywę? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!