Revolut startuje z usługą bezprowizyjnego handlu akcjami!

revolut akcje handel
(fot. Revolut)

Revolut jest aplikacją, z której korzysta ponad pół miliona użytkowników w naszym kraju. Teraz firma ogłosiła uruchomienie platformy do bezprowizyjnego handlu akcjami. Fintech udostępni usługę w Europie stopniowo, a w pierwszej kolejności będą mogli z niej skorzystać użytkownicy kart metal.

Bezprowizyjny handel akcjami w Revolut

Posiadacze pakietu Metal będą mogli realizować miesięcznie do 100 natychmiastowych, bezprowizyjnych transakcji akcjami ponad 300 spółek notowanych na amerykańskich giełdach New York Stock Exchange i NASDAQ. Klienci będą mieć do dyspozycji również wgląd o czasie rzeczywistym w dane odnoście cen i rynku. Fintech będzie stopniowo uzupełniać listę o kolejne spółki. W ciągu kolejnych tygodni Revolut ma udostępnić tę usługę także posiadaczom kart Premium oraz Standard.

Zobacz także: Revolut w końcu w Apple Pay w naszym kraju!

Użytkownicy kart Standard będą mogli zrealizować miesięcznie do trzech bezprowizyjnych transakcji, a osoby korzystające z Premium będą miały do dyspozycji do ośmiu transakcji bezprowizyjnych. Oczywiście nie zabraknie możliwości wykonywania operacji poza limitem. Prowizja będzie wynosić 1 GPB za transakcję (ok. 4,7 zł), a opłata roczna wyniesie 0,01 procenta wartości rynkowej całego portfolio posiadanych akcji. Górny limit wartości pojedynczych transakcji to 1000 USD, ale nie ma progu minimalnego. Tym sposobem Revolut chce otworzyć rynek akcji dla każdego użytkownika i zmniejszyć ilość kosztownych opłat i prowizji.

Zakupy za granicą taniej z kartą Revolut [PORADNIK]

Transakcje walutowe będą realizowane tak jak do tej pory, a co więcej zakup akcji na amerykańskiej giełdzie będzie odbywać się po korzystnym kursie Revoluta. Fintech zamierza konsekwentnie rozwijać swoje usługi i produkty inwestycyjne. W planach ma udostępnienie akcji spółek notowanych w Wielkiej Brytanii i Europie oraz funduszy indeksowych (ETF). W ślad za ekspansją fintechu na kolejne rynki poza Europą, dostęp do bezprowizyjnego handlu akcjami uzyskają użytkownicy spoza Europejskiej Strefy Ekonomicznej (EEA).

Korzystacie w Revoluta? Co myślicie o nowej funkcji wprowadzonej w aplikacji? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!