Revolut z polskimi numerami IBAN! Wszystko dzięki Aion Bank

Revolut
Revolut

Od początku poprzedniego roku Revolut borykał się ze sporym problemem. Klienci zostali odcięci od polskich numerów IBAN, co narobiło wiele kłopotów. Jak się okazuje, te właśnie wracają, a to dzięki Aion Bank.

Polski IBAN wraca do Revolut – pomaga Aion Bank

Pierwsi klienci Revolut już są informowani o opcji używania krajowych numerów kont. Chodzi tutaj o opcję zamiany litewskiego numeru IBAN na polski. Jak dodaje Cashless, są to dopiero testy usługi, a Revolut współpracuje w tym zakresie z Aion Bankiem.

Revolut utracił polskie numery IBAN jeszcze na początku 2021 roku, kiedy to wygasła umowa z Danske Bankiem. To sprawiło, że klienci musieli ponosić wysokie koszty przelewów z większości banków w Polsce – te operacje były traktowane jako transgraniczne. Bolało to zwłaszcza tych, co otrzymywali swoje wynagrodzenia za pracę właśnie na konto Revolut, a łatka braku polskich numerów IBAN na dobre została przyczepiona do tego fintechu.

Revolut Junior
(fot. Revolut)

Aion Bank w wielu aspektach jest podobny do Revolut. Jak się okazuje, pomaga on Revolutowi właśnie w przywróceniu numerów IBAN. To zapewne ucieszy wiele klientów usługi. Sam jednak już nie korzystam ani z Revolut, ani z Aion Bank – ten pierwszy nie pozwala mi się zalogować na konto, a ten drugi zrezygnował z darmowych rachunków dla klientów.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!