Riot Games kupiło Wargaming Sydney – studio, które współtworzyło “World of Tanks”

world of tanks

Wargaming Sydney było jednym z największych studiów tworzących gry komputerowe w Australii. Riot Games nie chce jednak podać szczegółów finansowych transakcji.

Zmiana nazwy

„World of Tanks”, czy „World of Warshipsh” to jedne z najpopularniejszych gier online ostatnich lat. Wargaming Sydney aktywnie uczestniczyło w procesie ich powstawania, będąc częścią firmy-matki, którą jest Wargaming. Studio trafiło pod jej skrzydła w 2012 roku i od tamtej pory skupiało się głównie na tworzeniu oprogramowania i narzędzi, które były fundamentami we wszystkich tytułach wychodzących spod skrzydeł Wargaming. Riot Games już zapowiedziało, że zmieni się nazwa ich nowego nabytku, na Riot Sydney, a ich zadania będą dokładnie takie same, jak przed przejęciem. Z tą jednak różnicą, że od teraz studio będzie pracować nad takimi tytułami, jak „Valorant”, czy „League of Legends”.

World of Tanks
(fot. World of Tanks)

Interesujący podział

Najciekawsza informacja pozostaje jednak ukryta przed osobami postronnymi. Riot Games nie chce podać kwoty, za którą nabyło Wargaming Sydney. Co ciekawe, pracownicy zostali podzieleni w bardzo interesujący sposób. Osoby pracujące do tej pory w dziale wydawniczym, pozostaną w Wargaming, a reszta przejdzie do Riot Games. Wszyscy jednak pozostaną w tym samym budynku, przy tych samych biurkach, nie zmieniając swojego miejsca pracy, przynajmniej na razie.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!