Rodzinny Xbox Game Pass? To może być idealne!

xbox game pass

Xbox Game Pass to naprawdę popularna subskrypcja internetowa, jednak nie ma czegoś, co ma wiele innych usług – wersji rodzinnej. Jak się okazuje, coś takiego może pojawić się jeszcze w 2022 roku.

Rodzinny Xbox Game Pass brzmi jak coś zbyt pięknego

Xbox Game Pass jest dostępny w kilku edycjach – PC, Console oraz Ultimate. W Polsce Ultimate kosztuje 54,99 złotych i oferuje szereg usług, w tym granie w chmurze, dostęp do gier EA oraz granie lokalne zarówno na konsolach, jak i na komputerach. Jak jednak wierzyć plotkom, jeszcze w 2022 może pojawić się mocna alternatywa.

Jak mówią przecieki, jeszcze w tym roku Microsoft może wprowadzić rodzinną odsłonę Xbox Game Pass. Usługa miałaby być dostępna dla maksymalnie czterech członków rodziny mieszkających w tym samym kraju.

Xbox Series S
Xbox Series S

Nie wiemy jednak o który wariant subskrypcji tutaj chodzi. Możliwe, że Family byłoby dostępne tylko dla najdroższego pakietu, czyli Ultimate. Ponadto nie znamy cen nowości. Warto dodać, że takie udogodnienie to ryzyko tego, że gracze zaczną tworzyć sztuczne rodziny, które – dzięki dzieleniu subskrypcji – pozwolą na znaczne obniżenie ceny abonamentu – to częste chociażby w przypadku Spotify czy Netflixa.

Na szczegóły musimy jeszcze poczekać, ale już teraz brzmi to jak strzał w dziesiątkę. Finalnie to właśnie odmiana rodzinna Game Passa może przekonać tych najbardziej niezdecydowanych graczy. Warto dodać, że Sony również zaprezentowało odpowiedź na Game Passa, więc konkurencja robi się coraz gorętsza.

Źródło: TechSpot

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!