Rolling Square powracają ze słuchawkami HYPHEN 2. Nie mogę się ich doczekać!

Rolling Square powracają ze słuchawkami HYPHEN 2. Nie mogę się ich doczekać!

Gdy w dwa lata temu zamówiłem na Indiegogo słuchawki mało znanej, szwajcarskiej firmy Rolling Square, nie spodziewałem się, że będą mi towarzyszyć aż do dzisiaj. Przez ten okres było mi dane przetestować kilka modeli – również znacznie droższych słuchawek – i żadne nie oferowały nawet zbliżonej jakości dźwięku. Dlatego też z radością dowiedziałem się o ukazaniu się ich drugiej generacji.

Poprawa w każdym aspekcie

W Polsce pierwsza generacja słuchawek HYPHEN przeszła bez większego echa. Jedynymi artykułami na ich temat były teksty mojego autorstwa, w tym ich recenzja, którą możecie znaleźć na naszym portalu. I jest to dla mnie niezwykle smutne, gdyż według mnie produkt ten zasługiwał na znacznie większy rozgłos. Choć niepozbawione mankamentów, moje prywatnie używane słuchawki HYPHEN aż do teraz oferują więcej niż zadowalającą jakość dźwięku. Niedawno miałem okazję przesłuchać, jak grają oferowane w naszym kraju za 599 zł słuchawki Oppo Enco Free i różnica była kolosalna – trzy razy tańsze HYPHEN’y były przeszło trzy razy lepsze niż słuchawki chińskiej firmy.

Rolling Square powracają ze słuchawkami HYPHEN 2. Nie mogę się ich doczekać!

Druga generacja słuchawek oferuje nowy układ Qualcomma, który wspiera aptX oraz pozwala im na bardzo długi czas pracy. Producent deklaruje bowiem, że będą one w stanie grać 9 godzin na pojedynczym ładowaniu, a łącznie z etui czas słuchania ma wydłużyć się do 36 godzin. Firma Rolling Square chwali się także opatentowanym systemem szybkiego ładowania, który wykorzystuje trzy piny. Ma on sprawić, że 15 minut ładowania pozwoli na 6 godzin działania słuchawek.

Rolling Square powracają ze słuchawkami HYPHEN 2. Nie mogę się ich doczekać!

Nie zabrakło dotykowej kontroli gestami. Jest ona jednak zmieniona w stosunku do poprzedniej generacji – teraz wykorzystuje ona długi obszar po zewnętrznej stronie słuchawek. Powinno to znacznie zwiększyć komfort używania gestów, takich jak pauzowanie/wznawianie utworów, przewijanie, zwiększanie głośności, asystent głosowy, odbieranie i odrzucanie połączeń. Nie mamy tu niestety aktywnej redukcji szumu – obecna jest jedynie redukcja pasywna. Producent stara się jednak przekonać, iż jest to metoda nawet lepsza od aktywnej, która zużywałaby o wiele więcej energii i nie pozwoliłaby na tak dobre wyniki pracy słuchawek. Więcej informacji na ich temat – w tym pełną specyfikację techniczną – znajdziecie w linku podanym pod artykułem.

Dostawa w grudniu

Najtańsza wersja słuchawek kosztuje na Indiegogo 58 euro, co daje kwotę blisko 270 złotych. Należy do tej sumy doliczyć także koszty wysyłki, które wynoszą 10 euro. HYPHENy 2 są dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: Etna Grey (połączenie czerni i zieleni), Canyon Red (odcienie czerwonego) oraz Himalayan Pink (odcienie różu). Dostawa rozpocznie się w grudniu. Do końca kampanii pozostało 19 dni, lecz już teraz firma Rolling Square może mówić o dużym sukcesie – osiągnęła ona prawie 1800% zamierzonego celu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!