Samsung Browser wprowadza zmiany znane z… Safari

samsung browser

Samsung Browser to jedna z lepszych przeglądarek internetowych na Androida. Jak się okazuje, ostatnia aktualizacja wersji Beta dodaje funkcje znane z Firefoxa i Safari na iOS.

Samsung Browser Beta przenosi pasek adresu na dół ekranu

Samsung Browser to zdecydowanie jedna z lepszych przeglądarek internetowych na Androida. Zyskała ona popularność dzięki mnogości funkcji, dobrze zbudowanemu trybowi nocnemu oraz obsłudze blockerów reklam. Najnowsza aktualizacja Bety wprowadza zmiany, które już gdzieś widzieliśmy.

Wersja 16.0.2 wprowadza dwie ważne zmiany. Przede wszystkim możemy przenieść pasek adresu na dół ekranu, co jest przydatne zwłaszcza kiedy mamy duży ekran w smartfonie. Faktycznie jest to bardzo miła zmiana, choć znana z mobilnej wersji Firefoxa, jak i z Safari na iOS. Warto dodać, że ten pasek bardzo dobrze integruje się już z istniejącym, innym paskiem, który tam normalnie jest obecny i oferuje przyciski takie jak Przejdź na ekran główny czy Dodaj do zakładek.

Samsung Browser
Pasek adresu znajdujący się na dole ekranu

Kolejna opcja, również naprawdę przydatna, to możliwość grupowania kart w specjalne pudełka. Jeśli mamy wiele otwartych kart, to możemy je ręcznie połączyć w specjalne grupy, które dowolnie podzielimy – na przykład jedna grupa może zawierać karty związane z zakupami, a kolejna z zagadnieniami do pracy domowej. Nawet tak drobne usprawnienie może nam naprawdę ułatwić pracę. Muszę jednak dodać, że i ta funkcja dostępna jest na iOS 15.

Samsung Browser i Samsung Browser Beta pobierzecie bezpośrednio ze Sklepu Google Play. Co ważne, nie potrzebujecie telefonu marki Samsung, aby móc korzystać z tej aplikacji.

Źródło: Android Police, własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!