Strona główna Aktualności Samsung Galaxy Fold ma powrócić w wielkim stylu. Czy koreański gigant naprawi...

Samsung Galaxy Fold ma powrócić w wielkim stylu. Czy koreański gigant naprawi swoje błędy?

-

Pierwsza premiera Samsung Galaxy Fold zostanie zapamiętana jako, dobitnie mówiąc, porażka. Debiutancki smartfon ze składanym ekranem okazał się bardzo awaryjny i wielu użytkowników borykało się z problemem zniszczonego ekranu już po kilku dniach korzystania. Koreańczycy chcą zmazać na te plamę na honorze, ulepszyć urządzenie i wypuścić na rynek jeszcze raz, w poprawionej wersji.

Co zostanie naprawione?

W skrócie, wszystko to co było złe. Samsung skupił się na dwóch najczęściej zgłaszanych usterkach, czyli po pierwsze, brudzie(np. włosy, piasek, woda, kurz) zbierającym się do zawiasu pod ekranem, powodując trwałe uszkodzenia. Odstęp między górną i dolną częścią zawiasu ma zostać znacznie zmniejszony, przez co o wiele trudniej przedostaną się tam niepożądani goście. Nie rozwiąże to problemu w 100%, ale cóż, musi nam wystarczyć. Trochę słabo jak na sprzęt za takie pieniądze, ale w sumie można to potraktować jako narodziny nowej technologii i przymknąć oko na początkowe niedociągnięcia. Podziękujmy maniakom, którzy szlachetnie przetrą dla nas szlaki nowego jutra.

Samsung Galaxy Fold

Miejmy nadzieję, że tym razem zawiasy będą o wiele trwalsze, bo to podstawa. Dosłownie i w przenośni. Drugą kwestią jest plastikowa ochrona wyświetlacza, która wyglądała niezbyt estetycznie, więc ludzie często ją zrywali, powodując w ten sposób nieodwracalne zniszczenie wyświetlacza. Teraz ochrona ma być o wiele trudniejsza do usunięcia. Dodatkowo Samsung wystosuje ogromne ostrzeżenie, że po zerwaniu zabezpieczenia Twój telefon za 1980 dolarów może stać się telefonem za 1980 groszy(no może ujmą to trochą inaczej). Nie wiem czy można to nazwać rozwiązaniem problemu, za to Samsung na pewno tak uważa.

Zobacz też: Samsung Galaxy Fold, telefon za około 10 000 zł nie wytrzymuje nawet jednego dnia…

Standardowe pytanie, kiedy?

Póki co poprawiona wersja urządzenia jest testowana w Korei, i tam ma trafić do sprzedaży już w czerwcu. Miejmy nadzieję, że nie będziemy czekać zbyt długo na globalną premierę. Z drugiej strony lepiej poczekać dłużej i tym razem dostać poprawną wersję sprzętu, bądź co bądź, eksluzywnego.

Wierzycie w sukces sprzedażowy „odświeżonej” wersji Galaxy Folda? Chcielibyście w przyszłości posiadać telefon ze składanym ekranem?

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej