Strona główna Aktualności Samsung Galaxy Fold to tylko początek. Koreańczycy szykują już 2 kolejne urządzenia

Samsung Galaxy Fold to tylko początek. Koreańczycy szykują już 2 kolejne urządzenia

-

Targi Mobile World Congress 2019 przyniosły nam pierwsze składane smartfony gigantów. Oczywiście już wcześniej pojawił się Royole FlexPai, ale to Samsung i Huawei sprawiły, że o nowym typie urządzeń usłyszał cały świat. Koreańczycy nie zamierzają jednak poprzestać na jednym składaku!

Dwa nowe składane smartfony Samsunga jeszcze w tym roku?

W chińskich mediach społecznościowych pojawiły się informacje dotyczące dwóch tajemniczych smartfonów Samsunga z składanym wyświetlaczem. Oczywiście Galaxy Fold nadal nie trafił na rynek, ale obiektywnie trzeba przyznać, że nie został on zbyt ciepło przyjęty przez fanów rynku mobilnego. Huawei Mate X wydaje się dużo ciekawszym urządzeniem i bardzo możliwe, że jeżeli ktoś zdecyduje się na zakup tego typu telefonu, to postawi właśnie na produkt Chińczyków, a nie Koreańczyków.

LEGO przygotowało konkurencję dla Huawei Mate X i Samsunga Galaxy Fold. Oto LEGO Fold!

I Samsung jest tego świadomy. Wszystko wskazuje na to, że koreański producent chce wprowadzić na rynek smartfon podobny właśnie do konkurencyjnego Mate X. Tym samym bardzo możliwe, że koreański gigant zaprezentuje światu urządzenie z ekranem, który składany jest na zewnątrz, a nie do wewnątrz jak miało to miejsce w przypadku Galaxy Fold. Co więcej fani Samsunga niezbyt ciepło przyjęli dodatkowy wyświetlacz oraz charakterystyczne wcięcie w górnej części wyświetlacza głównego.

Zobacz też: Huawei na MWC 2019 prezentuje składany telefon. Poznajcie Huawei Mate X!

Specyfikacja nadchodzących smartfonów Samsunga pozostaje tajemnicą. Najprawdopodobniej będą to jednak flagowce, z racji tego, że koszt produkcji tego typu urządzeń nadal jest dużo większy niż tradycyjnych telefonów, a co za tym idzie wprowadzenie na rynek średniaka z składanym wyświetlaczem w ogromnej cenie nie jest zbyt dobrym pomysłem. Nawet jeśli Samsung zdecyduje się na zaprezentowanie dwóch nowych urządzeń jeszcze w tym roku to ich sprzedaż powinna rozpocząć się w 2020 roku. Jeśli trafią one do sprzedaży jeszcze w 2019 roku i będą zdecydowanie bardziej dopracowane niż Galaxy Fold to mogą one całkowicie zabić sprzedaż zaprezentowanego na targach Mobile World Congress 2019 w Barcelonie smartfona. Jedno jest pewne – składane telefony będą coraz częściej pojawiać się na rynku.

Czy waszym zdaniem Samsung zaprezentuje kolejne dwa składane smartfony jeszcze w tym roku? Czego po nich oczekujecie? Zapraszamy do dyskusji!

Źródłogizchina.com
Kamil Kuźnik
Student Automatyki i Robotyki na AGH w Krakowie. Z technologią związany od najmłodszych lat. Fan szybkich smartfonów, ciekawych słuchawek i dobrego piwa.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej