Galaxy Note 10+ z najlepszym aparatem w historii

galaxy note 10 aparat

Premiera najnowszych notatników wywołała mieszane odczucia. Opinie są podzielone, jednak jest coś, co może sprawić, że Note 10 zatrzęsie rynkiem.

Note 10 – mniejszy i większy

Zacznijmy od tego, że najnowsze notatniki to spora kontrowersja. Z jednej strony mamy coś nowego, z drugiej zaś – czuć pewien niedosyt. Zwłaszcza odnośnie Note 10, który zdaniem wielu został zbędnie “wykastrowany”. Tym samym mógłby “w ogóle nie istnieć”. A i większy brat, oberwał za swoje, wielu bowiem uważa, że odejście Samsunga od złącza słuchawkowego to swoisty gwóźdź do trumny, a cała premiera była zabiciem serii.

galaxy note 10 plecki

Najlepszy aparat w historii?

Ponury początek? To teraz pora na coś rozweselającego. Note 10+ otrzymał najwyższy (a jednocześnie rekordowy w historii) wynik na DxO Mark. I tak, wiem, że zdaniem wielu DxO jest słabym wyznacznikiem, odłóżmy jednak te dywagacje na bok i skupmy się na tym, co nam przedstawiono.

Galaxy Note 10+ z najlepszym aparatem w historii

Jak widzimy na powyższej grafice, Note 10+ 5G zdobył zaskakujące 113 punktów w wyniku sumarycznym i kolejno 118 oraz 101 dla zdjęć i filmów. Może to “tylko cyferki”, jednak robią wrażenie. Tym samym Samsung godnie żegna matryce ISOCELL 12mpx, jako, że najnowsze modele z serii Note mają być ostatnimi przedstawicielami z taką optyką. Dla uściślenia, wynik przedstawiony jest dla wariantu 5G, jednak w przeciwieństwie do S10, Note 10+ w obu wariantach różni się tylko wspomnianym modułem. Możemy zatem wynik bezpiecznie odnieść również do zwykłego Note10+.

Zobacz także: Galaxy Note 10+ z najlepszym ekranem na rynku? Tak wynika z testów DisplayMate

Rekordzista

Galaxy Note 10+ z najlepszym aparatem w historii

Najnowszy notatnik osiągając wynik 113 punktów, tym samym, pokonał wszystkie inne flagowce w rankingu, w tym dotychczasowego “króla” (choć zaledwie 1 punktem) – Huawei P30 Pro. To spore osiągnięcie. Jednocześnie przebił swojego poprzednika aż o 10 punktów. Zastanawiające jest tylko, na jak długi czas? Już za miesiąc premiera nowych iPhone’ów – jestem ciekaw jak wtedy będą wyglądać wyniki.

galaxy note 10 aparat

Note 10+ najlepszym telefonem na rynku?

Ostatni pisaliśmy wam o tym, że według DisplayMate, Note 10+ ma topowy ekran. Teraz okazuje się, że według DxOMark, aparat to także najwyższa półka. Czyżby najnowszy flagowy Note, był naprawdę najlepszym co tylko można kupić? Na to pytanie, odpowiedź pozostawiam wam.

Co myślicie o najnowszych notatnikach? Hit czy kit? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!