Strona główna Aktualności Scrcpy pozwoli Ci na wyświetlenie ekranu smartfonu na komputerze

Scrcpy pozwoli Ci na wyświetlenie ekranu smartfonu na komputerze

-

Wyświetlanie ekranu smartfonu na komputerze jest możliwe dzięki kilku usługom. Niestety, wiele z nich potrafi być płatna. Rozwiązaniem tego problemu może być otwartoźródłowe Scrcpy dostępne nie tylko na Linuksa, ale również na MacOS i Windows.

Scrcpy, czyli prosty sposób na odbijanie ekranu smartfonu na komputerze

Scrcpy to dosyć przejrzysta aplikacja, której głównym zadaniem jest odbijanie ekranu smartfonu na większym monitorze. Została ona przygotowana na desktopy z takimi systemami jak Windows, MacOS i Linux. Uruchamia ona specjalne okno, w którym to widzimy to, co się dzieje na telefonie. Co jednak ciekawe, wyświetlanie to działa również wtedy, kiedy ekran smartfonu jest wygaszony! Warto również powiedzieć o tym, że odbijać ekran możemy przewodowo (za pomocą kabla USB), jak i bezprzewodowo korzystając z lokalnej sieci WiFi.

(fot. Github)

Scrcpy nie tylko wyświetla ekran smartfonu, ale również pozwala Ci na interakcję z nim! Dokładnie, korzystając z klawiatury i myszki możesz na przykład dodawać komentarze na Instagramie czy pisać dłuższe SMS-y, a nawet grać w gry.

Warto zobaczyć: No nareszcie! Windows, dzięki Your Phone, zaczął pokazywać powiadomienia z telefonu

Tak jak napisałem wyżej, Scrcpy to darmowa, otwartoźródłowa aplikacja. Jej wymagania są dosyć niewielkie. Potrzebujemy smartfonu z Androidem 5.0 (lub nowszym), na którym uruchomiliśmy debugowanie USB (jeśli chcemy odbijać ekran przewodowo). Co ważne, root nie jest potrzebny! Do korzystania z Scrcpy bezprzewodowo potrzebujemy narzędzi ADB, które za darmo możemy pobrać z internetu. Co równie ważne, nie musimy instalować żadnej aplikacji na telefonie.

Pliki instalacyjne dla Windowsa, MacOS i Linuksa znajdziecie >tutaj<.

Na Linuksie również można skorzystać z komendy:

sudo snap install scrcpy

Do czego przydałoby się Wam takie narzędzie? Dajcie znać w komentarzu!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej