Scrcpy pozwoli Ci na wyświetlenie ekranu smartfonu na komputerze

Scrcpy pozwoli Ci na wyświetlenie ekranu smartfonu na komputerze
Scrcpy (fot. OMG!Ubuntu)

Wyświetlanie ekranu smartfonu na komputerze jest możliwe dzięki kilku usługom. Niestety, wiele z nich potrafi być płatna. Rozwiązaniem tego problemu może być otwartoźródłowe Scrcpy dostępne nie tylko na Linuksa, ale również na MacOS i Windows.

Scrcpy, czyli prosty sposób na odbijanie ekranu smartfonu na komputerze

Scrcpy to dosyć przejrzysta aplikacja, której głównym zadaniem jest odbijanie ekranu smartfonu na większym monitorze. Została ona przygotowana na desktopy z takimi systemami jak Windows, MacOS i Linux. Uruchamia ona specjalne okno, w którym to widzimy to, co się dzieje na telefonie. Co jednak ciekawe, wyświetlanie to działa również wtedy, kiedy ekran smartfonu jest wygaszony! Warto również powiedzieć o tym, że odbijać ekran możemy przewodowo (za pomocą kabla USB), jak i bezprzewodowo korzystając z lokalnej sieci WiFi.

Scrcpy pozwoli Ci na wyświetlenie ekranu smartfonu na komputerze
(fot. Github)

Scrcpy nie tylko wyświetla ekran smartfonu, ale również pozwala Ci na interakcję z nim! Dokładnie, korzystając z klawiatury i myszki możesz na przykład dodawać komentarze na Instagramie czy pisać dłuższe SMS-y, a nawet grać w gry.

Warto zobaczyć: No nareszcie! Windows, dzięki Your Phone, zaczął pokazywać powiadomienia z telefonu

Tak jak napisałem wyżej, Scrcpy to darmowa, otwartoźródłowa aplikacja. Jej wymagania są dosyć niewielkie. Potrzebujemy smartfonu z Androidem 5.0 (lub nowszym), na którym uruchomiliśmy debugowanie USB (jeśli chcemy odbijać ekran przewodowo). Co ważne, root nie jest potrzebny! Do korzystania z Scrcpy bezprzewodowo potrzebujemy narzędzi ADB, które za darmo możemy pobrać z internetu. Co równie ważne, nie musimy instalować żadnej aplikacji na telefonie.

Pliki instalacyjne dla Windowsa, MacOS i Linuksa znajdziecie >tutaj<.

Na Linuksie również można skorzystać z komendy:

sudo snap install scrcpy

Do czego przydałoby się Wam takie narzędzie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!