Signal wprowadzi płatności kryptowalutą MobileCoin

signal-strona
Strona Główna Signal

Signal to popularny, otwarty, darmowy komunikator internetowy. Jak się okazuje, już niedługo dostanie bardzo ciekawą funkcję – możliwość przelewania pieniędzy w postaci kryptowaluty.

Signal to komunikator internetowy, który niedawno zdobył na popularności. Wszystko dzięki zmianom, które zaszły w WhatsAppie. Z tego też powodu Signal, zaraz obok Telegrama, był chętnie wybierany jako zamiennik produktu Facebooka. Doszło nawet do tego, że serwery Signala były obciążone i SMS-y z kodem potwierdzającym rejestrację przychodziły z opóźnieniem.

Signal pozwoli na płatności kryptowalutami

Nowa funkcja ma się nazywać Signal Payments i umożliwi przesyłanie pieniędzy naszym kontaktom. Z tego też powodu Signal ma stać się czymś na wzór portfela, który to wykorzystuje MobileCoin (MOB). Struktura MOB sprawia, że nikt poza użytkownikiem Signala nie będzie w stanie sprawdzić, ile ma on pieniędzy. Podejrzenie transakcji przez osoby trzecie również nie będzie możliwe. Jak widać, nie tylko rozmowy, ale również i płatności w Signalu mają odbywać się z zachowaniem prywatności.

signal platnosci

Póki co, funkcja jest dostępna w wersji Beta i tylko w Wielkiej Brytanii. Nie wiemy kiedy pojawi się w innych krajach, w tym w Polsce. Oczywiście funkcjonalność niesie ze sobą wiele korzyści, ale również i pewne problemy. Dzięki tak ogromnej prywatności Signal może być wykorzystywany do nielegalnych transakcji – chociażby do sprzedaży narkotyków. Jestem ciekawy co poradzą na to deweloperzy Signala.

Jak Wam się podoba nowa funkcja w Signalu? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: dobreprogramy

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!