Składany smartfon Huawei podobno jest gotowy. Zobaczymy go jednak na MWC 2019

składany telefon huawei render

Składane telefony i obsługa sieci 5G zapowiadają się być trendem przyszłego roku. I choć nie liczyłbym za bardzo na rozsądne cenowo, komercyjne rozwiązania, to i tak może być ciekawie, w kwestiach działających konceptów. Firma Huawei zapowiada, że swoje urządzenie pokażą już na targach MWC 2018!

Składany telefon z 5G od Huawei

Dużym echem rozniósł się pierwszy składany telefon Samsunga, który zaprezentowany został w tym miesiącu. Mało kto pamięta natomiast o ZTE Axon M, który swoją premierę miał pod koniec ubiegłego roku. Ani jeden ani drugi jednak nie są tym, czego w rzeczywistości oczekiwałbym od takowego urządzenia, jednak moje marzenia o tym, to temat na osobny wpis.

Teraz natomiast dowiedzieliśmy się, że Huawei pokazał składany telefon, który obsługuje sieci 5G, przedstawicielom operatorów sieci komórkowych w Korei. Krok ten nie zaskakuje, skoro ten kraj będzie jednym z pierwszych, w którym sieć ta będzie funkcjonować komercyjnie już na początku 2019. Jeden z operatorów podzielił się natomiast informacją o tym, że urządzenie to nie jest prototypem, a finalnym produktem, który trafić ma do sklepów. Potwierdzają się więc słowa prezesa Huawei, Richarda Yu, który wcześniej już zapowiadał prace nad takowym urządzeniem, jednakże aż do teraz nie było żadnych konkretów na temat ewentualnych terminów jego ukończenia.

5g

W kwestii specyfikacji, nie wiemy zbyt wiele. Plotki sugerują, że urządzenie dostanie 8-calowy wyświetlacz, za którego produkcję najprawdopodobniej odpowiadać będzie firma BOE, z którą chiński gigant współpracuje. Ponadto spodziewałbym się dostosowania interfejsu EMUI do składanego wyświetlacza – zapewne czerpać będzie to z przygotowanych przez Google niedawno poprawek z tym związanych.

I choć dotychczasowe plotki sugerowały, że Huawei pokaże składany telefon przed Samsungiem, to tak się jednak nie stało. I nie ma się co dziwić, skoro telefon koreańskiego giganta nie obsługuje 5G, to pomimo bycia “drugim”, Huawei i tak pokaże udoskonalony sprzęt. Nie znam jeszcze oficjalnych terminów, jednak zagraniczne media sugerują, że Chińczycy zaprezentują nowe urządzenie już w lutym przyszłego roku, na targach MWC 2019 w Barcelonie. Jeśli tak się stanie, to na pewno damy Wam o tym znać oraz sprawdzimy jak ten telefon wygląda w rzeczywistości, gdyż oczywiście – na targi się wybieramy.

Co myślicie o składanych smartfonach? Uważacie, że to przyszłość branży mobilnej?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!