skROOT: KDE Plasma z kolejnymi ulepszeniami, a Firefox w wersji 72. wprowadza tryb Picture-in-Picture na Linuxa

Firefox
(fot,. Venturebeat)

Okres świąteczny to nie dla wszystkich czas wypoczynku i zapomnienia o pracy. Dla deweloperów KDE Plasma jest to moment, w którym należy bardzo dużo pracować. Dzięki temu już teraz mogą pochwalić się kolejnymi owocami pracy. Mozilla wydała kolejną wersję Firefoxa, dzięki której użytkownicy Linuxa mają dostęp do funkcji Picture-in-Picture.

Mozilla Firefox 72 z trybem Picture-in-Picture na Linuxie

Mozilla właśnie uaktualniła Firefoxa do wersji 72. Nowa odsłona przeglądarki wprowadza między innymi tryb Picture-in-Picture na desktopy z Linuxem i MacOS. Natomiast na Windowsie funkcja ta pojawiła się już w wersji 71. choć tylko w instalce dostępnej poprzez Microsoft Store.

skROOT: KDE Plasma z kolejnymi ulepszeniami, a Firefox w wersji 72. wprowadza tryb Picture-in-Picture na Linuxa
Picture-in-Picture mode w Firefox na systemie Linux Mint 19.3

Ponadto, nowa wersja Firefoxa to ulepszone funkcje związane z ochroną prywatności użytkownika (blokując tak zwane odciski palców), blokowanie denerwujących okien pop-up, proszących o włączenie powiadomień dla witryny oraz kilka ulepszeń.

Warto przeczytać: Oto 3 zasady, którymi kierować się ma KDE Plasma

KDE Plasma z drobnymi ulepszeniami

Deweloperzy środowiska graficznego KDE Plasma nie próźnują i dodają coraz to ciekawsze nowości. Trzeba przyznać – twórcy chcą dopieścić to DE w każdym calu. Pierwszym fajnym dodatkiem jest możliwość odpowiadania na wiadomości prosto z powiadomień pop-up. Tak, funkcja znana nam z telefonów trafiła na komputery i trzeba przyznać, że to naprawdę może być przydatne. Ponadto pojawiły się ulepszenia zwiazane z wyświetlaniem grafik kursorów, pokazywaniem playlisty w odtwarzaczu muzycznym Elisa oraz prezentowaniem opinii i recenzji w menedżerze oprogramowania Discover.

skROOT: KDE Plasma z kolejnymi ulepszeniami, a Firefox w wersji 72. wprowadza tryb Picture-in-Picture na Linuxa

Jak widzimy, zgodnie z przyjętymi przez KDE Team zasadami, deweloperzy ciągle dodają ciekawe nowości. Warto dodać, że jakiś czas temu pracowali nad funkcją, dzięki której użytkownik pozna poziom naładowania urządzenia bluetooth, co jest niezwykle przydatne w przypadku słuchawek bezprzewodowych.

POLECAMY PRZECZYTAĆ:

Korzystacie ze środowiska graficznego KDE Plasma? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!