Strona główna Aktualności skROOT: Motorola RAZR otrzymuje certyfikację Bluetooth, Meitu kończy ze smartfonami, Google Pay...

skROOT: Motorola RAZR otrzymuje certyfikację Bluetooth, Meitu kończy ze smartfonami, Google Pay zyskuje nową funkcję

-

Zapraszam was na kolejny wpis z serii skROOT. Dzisiaj porozmawiamy o Motoroli RAZR oraz o zakończeniu działalności Meitu ze smartfonami, choć nie oznacza to ich całkowitego końca. Oprócz tego pokażę wam nową funkcję Google Pay!

Motorola RAZR otrzymuje certyfikację Bluetooth

Jak wiadomo już od jakiegoś czasu, Motorola pracuje nad własnym składanym smartfonem, który należeć będzie do kultowej serii RAZR. Dawniej urządzenia z tej serii były także składane, ale w formie telefonu z klapką. Teraz chcą ją odświeżyć, wprowadzając do oferty urządzenie na miarę dzisiejszych możliwości. Teraz ten smartfon otrzymał certyfikację Bluetooth. Co to oznacza? Bardzo możliwe, że już niedługo odbędzie się jego premiera. Jako ciekawostkę dodam, że wraz z nim certyfikowano smartfon Motorola One Vision.

Motorola RAZRZobacz też: Rendery tajemniczego telefonu Motorola trafiły do sieci

Niestety, mam wiadomość, która może trochę was zasmucić. Otóż, Motorola RAZR, podobnie jak urządzenia tego producenta z serii Moto Z, mogą być dostępne tylko na wyłączność sieci komórkowej Verizon, w Ameryce. To może oznaczać, że nie dostaniemy go za łatwo na naszym kontynencie. Przypomnijmy, urządzenie to ma być napędzane Snapdragonem 710, co jest dość zaskakujące. Wszystkie dotychczas zaprezentowane składane smartfony mają flagowy układ Snadragon 855. Wyposażony ma zostać w dwa wyświetlacze, główny, 6.2-calowy, o rozdzielczości 2142 x 876 pikseli, a drugi ma mieć rozdzielczość 800 x 600 pikseli. Ma mieć do 6 GB RAM-u oraz do 128 GB pamięci wewnętrznej. Prawdopodobnie będzie on należał do smartfonów z programu Android One, tak więc po wyjęciu z pudełka ujrzymy na nim czystego Androida 9 Pie. Zasilać ma go bateria o pojemności 2730 mAh oraz wspierać ma szybkie ładowanie o mocy maksymalnej 27 W.

Meitu kończy ze smartfonami

Firma Meitu, która która jeszcze w tamtym roku podjęła współpracę z Xiaomi, opublikowała list pożegnalny. Producent przypomniał w nim historię telefonu Mito. Docelowo zamknięcie ich branży smartfonowej miało mieć miejsce w połowie 2019 roku, lecz, jak widać, postanowili się z tym pospieszyć trochę. Jednakże, nie jest to ich całkowity koniec! Zamierzają się przebranżowić i będą dalej pracować nad rozwojem przetwarzania obrazu, co wpłynąć ma na jakość zdjęć w smartfonach Xiaomi. Już niedługo prawdopodobnie ujrzymy owoc ich współpracy, co zasygnalizował dyrektor Xiaomi ds. marketingu na Weibo, Zhang Zhiyuan.

xiaomi meituZobacz też: Współpraca na linii Xiaomi i Meitu? Na to wygląda!

Jestem ciekaw, jak dalej potoczy się ich współpraca i kiedy dokładnie ujrzymy smartfon będący jej wynikiem. To może być naprawdę interesujące…

Google Pay zyskuje nową funkcję!

Google Pay, wirtualny portfel, ułatwiający nam płacenie smartfonem, dostaje nową funkcję. Oficjalnie zintegrował się z Gmailem, a co to oznacza? Otóż, Google Pay będzie teraz pobierać z naszej skrzynki bilety oraz karty lojalnościowe. Skanuje on automatycznie skrzynkę użytkownika i określone elementy przenosić będzie je do siebie. Na razie nie każdy otrzyma tę funkcję, wdrażana będzie seriami. Tak się jednak składa, że ja już mam taką możliwość. Jak to sprawdzić? Musicie odpalić aplikację Google Pay, a następnie z menu przejść do ustawień. Tam wypieramy zakładkę ogólne, gdzie można znaleźć opcję „Importowanie z Gmail”.

Zobacz też: BLIK wprowadzi płatności zbliżeniowe konkurencyjne dla Apple Pay i Google Pay

gpay gmail

Taka funkcja z pewnością ułatwi życie tym, co często podróżują. Przy najbliższej okazji z pewnością sprawdzę tę funkcję!

Co Was najbardziej zaciekawiło w dzisiejszym wpisie? Nie możecie się doczekać premiery Motoroli RAZR? A może jesteście ciekawi, co przyniesie współpraca Meitu i Xiaomi? Może jednak nowa funkcja Google Pay jest dla Was interesująca?

Źródła: Phoneradar, Gizmochina, Phoneradar

Marcin Kowalski
Mieszkam w Lublinie i jestem uczniem 4 klasy technikum na profilu technik informatyk. Swoją przygodę ze smartfonami zacząłem już w 2012 roku i do dzisiaj rozwijam swoją pasję związaną z nimi. Ze słuchawkami nie rozstaję się nawet na krok

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej