Strona główna Aktualności skROOT: Qualcomm pracuje nad Snapdragonem Wear 429, a Raspberry potwierdza wadliwość jednego...

skROOT: Qualcomm pracuje nad Snapdragonem Wear 429, a Raspberry potwierdza wadliwość jednego portu w Pi 4

-

Qualcomm pracuje nad nowym procesorem przeznaczonym dla zegarków – Snapdragon Wear 429. Jak się okazuje, jeden port w najnowszej Malince Pi 4 jest wadliwy.

Snapdragon Wear 429

Już od kilku lat Qualcomm wypuszcza procesory stworzone z myślą o inteligentnych zegarkach. Na początku był Wear 2100 oparty o stare rdzenie Cortex-A7, następnie we wrześniu 2018 roku pojawił Snapdragon Wear 3100. Jak się okazuje, firma pracuje nad nową generacją procesora, a mowa tu o 64-bitowym Snapdragonie Wear 429.

Warto przeczytać: Debian 10 Buster już jest! To jedna z najgłośniejszych linuksowych premier

Nowy chipset zostanie wykonany w 12 nm procesie technologicznym i zostanie oparty o cztery rdzenie Cortex-A53 z maksymalnym taktowaniem 2 GHz. Wear 429 (może również przyjąć nazwę Wear 2700) będzie wspierał Bluetooth 5.0, modem LTE i szybką pamięć eMMC 5.1.

Jak na razie nie wiemy kiedy dokładnie pojawią się pierwsze smartwatche z procesorem Qualcomm Snapdragon Wear 429. Pozostało nam jedynie czekać.

Rapsberry Foundation przyznaje, że w Pi 4 jeden port jest wadliwy

Nie tak dawno temu na jednym z blogów pojawił się post autorstwa Tylera Warda – entuzjasty wszelkiego rodzaju elektroniki. W swoim wpisie wspomniał on o tym, że port USB typu C w Raspberry Pi 4 nie działa prawidłowo. Przez to wiele przewodów USB-C nie chce współpracować z najnowszą Malinką.

O Raspberry Pi 4 więcej dowiesz się z: Raspberry Pi 4 zaprezentowane – najpopularniejszy, tani minikomputer zyskał niezłą specyfikację!

W odpowiedzi Raspberry Foundation udostępniło schematy Pi 4, które potwierdziły przypuszczenia Tylera. Port USB typu C nie ma jednego rezystora CC. To sprawia, że wiele specjalnych ładowarek, jak ta od Macbooka, nie chcą działać z Raspberry Pi 4.

Jeśli jakieś przewód korzysta z dwóch połączeń CC to na pewno nie będzie on kompatybilny z najnowszą Malinką. Na szczęście, wiele kabli z Chin, chociażby te od Baseus, UGREEN, TOPK czy Spedu, korzystają z tylko jednego połączenia CC.

Raspberry Foundation przyznało się do błędu i potwierdziło, że problem ten zostanie rozwiązany w następnej aktualizacji płytki. Niestety, żadna konkretna data nie została podana.

Źródło: FossBytes, GSMArena

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej