skROOT: Xiaomi otwiera centrum rozwojowe w Europie, specyfikacja Realme 3i została odsłonięta, a Mediatek Helio P90 bryluje w benchmarku AI

Mediatek Helio P90

Dzisiejszy skROOT zawiera informacje na temat poczynań chińskich producentów: Xiaomi, Realme, zajmujących się telefonami, oraz Mediateka, który tworzy procesory często trafiające właśnie do urządzeń tych producentów.

Xiaomi otworzyło centrum badawczo-rozwojowe w Finlandii

Nazwa nowo utworzonej jednostki to Xiaomi Technology Finland Oy lub w skrócie Xiaomi Finland Oy. David Arthur Felix, prezes Xiaomi Finland, został mianowany jej dyrektorem zarządzającym.

Początkowo Xiaomi Finland Oy skoncentruje się na rozwoju technologii kamer w Tampere

– powiedział Jomio Nikkanen, dyrektor Xiaomi Finland

hermia
Hermia Technology Park w Hervanta, Tampere

Według najemcy w pomieszczeniu Xiaomi Finland Oy może pracować ponad 20 osób. Lokalizacja wydaje się nie być przypadkowa, ponieważ Finlandia kojarzy się z Nokią, a jak dobrze wiemy dwa lata temu obie firmy podpisały umowy o współpracy i dzieleniu się patentami.

Jeszcze przed premierą wiemy więcej o Realme 3i

Budżetowa submarka OPPO planuje zaprezentować nowy model 15 lipca. Wraz z datą prezentacji firma zdradziła część specyfikacji.

Wiemy, że telefon zostanie wyposażony w Mediateka Helio P60, który został zaprezentowany na początku 2018 roku i doczekał się następcy w postaci Helio P65. Realme 3i ma posiadać dużą baterię 4230 mAh oraz 6,22-calowy ekran o rozdzielczości jedynie HD+ (1520 x 720).

Mediatek Helio P90 zaskakująco dobrze radzi sobie z AI

Już podczas premiery tego SoC-a tajwański producent zapowiadał, że będzie on bardzo dobrze radził sobie w dziedzinie sztucznej inteligencji. Teraz potwierdzenie tego znaleźliśmy w benchmarkach. Brawo Mediatek!
master lu ai
Zespół Master Lu przetestował mobilne procesory, aby ustalić, który z nich jest najbardziej wydajny pod względem wydajności AI. Helio P90 znalazł się na podium zaraz za Apple Bionic A12 i Snapdragonem 855. Pokonał przy tym Kirina 980.

Huawei jednak wziął się w garść i, jak podaje ai-benchmark.com, swoim nowym Kirinem 810 przebił wszystkich. Przedstawiony ranking również potwierdza dobre osiągi Helio P90.

Warto przeczytać: Honor 9X zadebiutuje w Chinach już 23 lipca

Co sądzicie o ulokowaniu centrum badawczo-rozwojowego Xiaomi? Uważacie, że Realme 3i ma ciekawą specyfikację, czy może jesteście zaskoczeni wydajnością AI układu Mediatek Helio P90? Dajcie zdać w komentarzach!

Źródła: SuomiMobiili, GizChina.it

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!