skROOT: pojawiły się źródła kernela dla wielu chińskich smartfonów, trwają testy nowej funkcji w MIUI, Huawei przegonił amerykańskiego giganta w Chinach

xiaomi gesty

Przed Wami kolejny skROOT. Dzisiaj porozmawiamy o chińskich producentach smartfonów. Opublikowano źródła kernela dla nowych urządzeń Xiaomi oraz dla kilku modeli z oferty OPPO. Przedstawię Wam też nową funkcję, która jest aktualnie w fazach testów w MIUI. Dodatkowo, pokażę Wam osiągi Huawei w ich rodzimym kraju.

Halo, moderzy? Mam dobrą wiadomość dla Was!

W sieci pojawiły się właśnie źródła kernela dla dwóch nowych smartfonów od Xiaomi. Są to takie modele jak Mi 9T/Redmi K20 oraz Redmi 7A. Jak widać, ten chiński producent dotrzymuje danego słowa co do szybkiego publikowania źródeł. Dzięki temu lepiej i szybciej rozwija się środowisko Custom ROM-ów. To nie koniec, bowiem OPPO postanowiło również opublikować źródła kernela dla swoich urządzeń. Tutaj lista jest obszerniejsza i nie dotyczy ona tylko i wyłącznie nowych smartfonów. Znajdziemy tu również pozycje, które od dłuższego czasu są już na rynku. Nie przedłużając, możecie już teraz pobrać te dane dla:

  • OPPO Reno
  • OPPO Reno Z
  • OPPO Reno 10X Zoom
  • OPPO Reno 5G
  • OPPO A3
  • OPPO A5s
  • OPPO AX5
  • OPPO AX7
  • OPPO R17 Pro

Myślę, że część posiadaczy smartfonów tej marki z pewnością się ucieszy. Niektórzy lubią bawić się w modyfikowanie oprogramowania smartfonów, a źródła kernela dają więcej możliwości w tej dziedzinie.

Warto przeczytać: OPPO Find X2 nie pojawi się w tym roku. Chiński producent chce dopracować nowość do perfekcji

Nadchodzi nowość w MIUI – gesty 3D

Xiaomi opublikowało filmik, który prezentuje nową funkcję, którą ujrzymy zapewne już w MIUI 11. Są to gesty 3D, które polegają na kreśleniu telefonem w powietrzu znaków. Po wykonaniu odpowiedniego ruchu następuje uruchomienie danej aplikacji.

Czy moim zdaniem jest to przydatne? No tak średnio bym powiedział. Mniej czasu zajęłoby mi kliknięcie w daną ikonkę, aniżeli takie machanie smartfonem. Może komuś się to podobać, pewnie, choć osobiście nie widzę w tym czegoś niezwykłego.

Sprawdź też: Xiaomi Mi 9 z odświeżaniem wyświetlacza 84 Hz! Nie trzeba dopłacać do OnePlus 7 Pro

Huawei przegania Apple w walce o lidera na chińskim rynku smartfonów premium

Co pierwsze przychodzi Wam na myśl o smartfonach premium? Ja od razu myślę o Apple, a Wy? Myślę, że nie jestem jedyny. Większość znanych osób, celebrytów używa urządzeń właśnie tej marki. Przynajmniej tak jest w Europie według moich obserwacji. Tymczasem jak jest w Chinach? Tam królem półki premium jest nie kto inny jak Huawei! Właśnie na to wskazują wyniki sprzedażowe pierwszego kwartału tego roku na tamtejszym rynku. W ciągu roku sytuacja ta diametralnie się zmieniła i Apple straciło tytuł absolutnego lidera w tej dziedzinie.

wyniki apple huawei

Teraz amerykański producent ma ok. 2.2 razy mniejszy wynik sprzedaży smartfonów premium w stosunku do wyniku sprzed roku. Jednocześnie został on przegoniony przez Huawei, który to posiada wyższy o 11 punktów procentowych wynik w porównaniu do Apple. O czym to świadczy? Bardzo możliwe, że ze względu na ostatnie wydarzenia na linii Chiny – USA ludzie wolą wybierać rodzimą markę. Może też być tak, że Huawei aktualnie oferuje takie możliwości, że to właśnie ich produkty premium są chętniej wybierane niż te z oferty Apple. Cóż, ja osobiście trzymam kciuki i życzę temu chińskiemu producentowi jak najlepiej i wierzę, że mimo ostatnich wydarzeń będą stale rośli w siłę.

Co Was zaciekawiło najbardziej w tym wpisie? Zwracacie uwagę na to, jak duże wsparcie pod kątem modyfikacji systemowych ma wasz smartfon? Widzicie szansę na sukces gestów 3D w MIUI? Myślicie, że kiedyś Huawei zdominuje rynek smartfonów premium na całym świecie?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!