skROOT: Znamy nazwę Ubuntu 20.10, a Ubuntu Cinnamon doczekało się własnej strony internetowej

skROOT: Znamy nazwę Ubuntu 20.10, a Ubuntu Cinnamon doczekało się własnej strony internetowej

Oprócz głównej wersji Ubuntu mamy dostępne tzw. Flavours, w których znajdziemy inne środowiska graficzne niż GNOME. Jednak jeszcze poza Flavours mamy Remixes, które również różnią się środowiskami graficznymi. Jeden z remixów, a dokładnie Ubuntu Cinnamon, doczekał się swojej oficjalnej witryny internetowej. Dowiedzieliśmy się również jaką nazwę przyjmie Ubuntu 20.10.

Ubuntu 20.10 Groovy Gorilla

Dzień po publikacji Ubuntu 20.04 LTS poznaliśmy nazwę kolejnego wydania Ubuntu. Jak zapewne wiecie, nazwy zawsze mają w sobie jakieś odniesienie do zwierząt oraz zaczynają się na kolejną literę alfabetu. Jeśli więc Ubuntu 20.04 to Focal Fossa, to nazwa 20.10 powinna zaczynać na G. I faktycznie tak jest. Ubuntu 20.10 będzie nazywać się Groovy Gorilla.

Warto zobaczyć: Ubuntu 20.04 Focal Fossa już jest! Co dodano do nowego LTS-a?

Zapewne domyślacie się co to znaczy Gorilla. Groovy natomiast może opisywać coś ekscytującego, ładnego bądź fajnego. Ubuntu 20.10 w wersji stabilnej zostanie udostępnione 26 października bieżącego roku. Póki co nie wiemy co takiego nowego wniesie.

Ubuntu Cinnamon z aktualizacją do 20.04 LTS oraz własną stroną internetową

Jakiś czas temu pisałem o Ubuntu Cinnamon, czyli specjalnej wersji systemu od Canonical, które wykorzystuje środowisko graficzne Cinnamon (znane chociażby z Linux Mint). Jak się okazuje, twórcy nie odpoczywali i równolegle z premierą Ubuntu 20.04 wydali Ubuntu 20.04 Cinnamon. Ponownie jest ono niezwykle podobne do Linux Mint, jednakże dystrybucje odróżnia dostęp do nowszych pakietów oraz kolorystyka.

Warto przeczytać: Linux Mint Cinnamon po 3 miesiącach używania. Czy jestem zadowolony?

Ubuntu Cinnamon również doczekało się dedykowanej witryny internetowej. Znajdziemy na niej takie informacje, jak powód powstania systemu, krótki jego opis, zrzuty ekranu, a także odnośniki do pobrania systemu. Możecie wejść na stronę klikając >>tutaj<<.

Korzystacie z Ubuntu? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!