Śladami Vivo Nex Dual Display – Huawei pracuje nad dwuekranowym smartfonem

Huawei dual display

Huawei z jednej strony przeżywa ostatnio bardzo dobry czas, ale z drugiej strony miewają cięższe chwile. Sukcesy w branży przecinają się z napiętą sytuacją na linii Huawei – USA. Mimo wszystko, producent nie przestaje przeć do przodu. Takim samym krokiem do przodu dla Huawei ma być telefon z dwoma ekranami. Oto, co o nim wiemy.

Dual Display od Huawei

Rozwój technologii może i zazwyczaj wiąże się również z wzrostami cen. Przekonaliśmy się o tym przy premierze Huawei Mate X, który jest pierwszym składanym smartfonem tego producenta i przy okazji melduje się na rynku z ogromną ceną. Jak względem niego zaprezentuje się cena podwójnego ekranu od Huawei?

Patenty, patenty i jeszcze raz patenty. To od nich w dużej mierze wszystko się zaczyna. W przypadku dual display u Huawei pierwsze wzmianki o takim rozwiązaniu pochodzą z patentu złożonego 28 listopada 2018 roku. Opublikowano go 29 lutego tego roku, więc chwila minęła.

Huawei dual display

Z dokumentacji można wyczytać charakterystyczne informacje. Przypomina on nieco P30 Pro z małym wcięciem na moduł 3D ToF do rozpoznawania twarzy. Zatem gdzie te nowości możecie pomyśleć. Z tyłu!

Zobacz też: Huawei jest gotowy na wszystko. Nawet na utratę dostępu do Androida

To właśnie plecki telefonu są największą nowością, jeśli można je tak nazwać. To na ich barkach spoczywa potrójny aparat z zoomem peryskopowym, takim jak w P30 Pro. Pod nim natomiast znalazło się miejsce na drugi wyświetlacz. Huawei tym samym dołącza do grona producentów, którzy oferują dwa ekrany w smartfonie. Była już Nubia X czy Vivo NEX Dual Display, czas na coś ze stajni Huawei.

Huawei dual displayWarto przeczytać: LEGO przygotowało konkurencję dla Huawei Mate X i Samsunga Galaxy Fold. Oto LEGO Fold!

Sam nie wiem, czy takie rozwiązanie w smartfonach ma sens, ale skoro patenty są, to trzeba to brać pod uwagę. Aż tak zależy klientom na selfiakach, żeby montować drugi ekran? Wydaje się, że tak właśnie jest. W końcu to my kreujemy rynek – podobno. Bierzmy pod uwagę, że jest to patent, więc nie ma pewności, że telefon ujrzy światło dzienne. Może firma zmieni zdanie?

Jakie macie zdanie na temat dwóch ekranów w smartfonie?

Dodaj komentarz
Total
1
Share