Smartfony Samsung Galaxy M zadebiutują jeszcze w tym miesiącu

Samsung Galaxy M

Jakiś czas temu pojawiła się informacja o tym, że Samsung zamierza zlikwidować serię Galaxy J. Płonne były nadzieje tych, którzy myśleli, że koreański producent przestanie produkować, nierzadko słabe, budżetowe telefony bardzo popularne wśród ofert polskich operatorów. Ma nastąpić mała zmiana – seria M będzie oferować średniaki, natomiast seria A urządzenia przypominające flagowce z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Premiera Samsung Galaxy M 28 stycznia

Debiut serii Samsung Galaxy M został już oficjalnie potwierdzony, a datę ustalono na 28 stycznia 2019 roku. Nie będzie to jeszcze globalna premiera, ale indyjska – koreański gigant stara się odzyskać tam część rynku utraconego na rzecz Xiaomi. Nowe modele mają być sprzedawane za pośrednictwem strony internetowej Samsung oraz sklepu Amazon.com. Dzięki temu sprzedaż internetowa ma wzrosnąć dwukrotnie.

popularność producentów smartfonów w Indiach
Popularność producentów smartfonów w Indiach, źródło: Counterpoint

Jak podaje Samsung, “emki” mają zostać pokazane całemu świat po indyjskiej premierze. Widać, że koreański producent mocno koncentruje się na Indiach, ponieważ w ubiegłym roku otworzył tam największą fabrykę smartfonów, a także największy sklep.

Smartfony Samsung Galaxy M zadebiutują jeszcze w tym miesiącu

The M series has been built around and incepted around Indian millennial consumers. A lot of our insights, R&D and developments for consumers in India… they have great connect with many other consumers in many other parts of the world,

– wiceprezes Samsunga w Indiach, Asim Warsi

To, co przedstawiają materiały marketingowe na stronie pokrywa się z tym, co wiemy już z przecieków o Samsungach Galaxy M10, Galaxy M20 i Galaxy M30. Spodziewamy się, że będą wyposażone w wyświetlacz Infinity-V. Są doniesienia o dużych akumulatorach i funkcji szybkiego ładowania. Z tego co wiemy, Galaxy M30 i M20 będą działać w oparciu o Exynos 7885, 4 GB RAM i akumulator o pojemności 5000 mAh, natomiast różnić je będzie wyświetlacz, który w modelu M30 będzie miał przekątną 6,3″, a M20 – 6,13″. Najsłabszy wariant dostanie Exynosa 7870, 3 GB RAM, wyświetlacz o przekątnej 6″ i akumulator o pojemności 3400 mAh. Na pokładzie na pewno znajdzie się podwójny aparat i czytnik linii papilarnych.

Jak widać specyfikacja nie wygląda źle – są to komponenty używane przez Samsunga w mocniejszych modelach ze średniej półki: A7, A8, J7, J6. Jeśli uda się to połączyć z odpowiednio niskimi cenami, to szykuje się sukces. Obstawiałbym, że Galaxy M30 może kosztować w Polsce 1200 zł, M20 – 900 zł, a M10 – 750 zł.

Liczycie na premierę Samsung Galaxy M w Europie?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!