Wyciekła specyfikacja Snapdragona 6 gen 1 od Qualcomm

Qualcomm Snapdragon

Qualcomm nie zwalnia tempa w tworzeniu nowych wersji procesora Snapdragon. Tym razem w sieci pojawiły się informacje o specyfikacji Snapdragona 6 gen 1.

Więcej procesorów

W maju tego roku na rynku pojawił się Snapdragon 7 gen 1, który skierowany był dla urządzeń ze średniej półki. Producenci smartfonów wciąż jeszcze pracują nad wypuszczeniem urządzeń z tym procesorem, ale na horyzoncie pojawiła się już nowa wersja procesora Snapdragon. Nie wiadomo, kiedy dokładnie miałaby się pojawić na rynku, ale biorąc pod uwagę, że nie zadomowił się jeszcze na nim Snapdragon 7 gen 1, możemy zakładać, że będzie to najszybciej na przełomie roku. Specyfikacja, która pojawiła się w sieci, daje pojęcie o tym, czym będzie ten model, ale pomija kilka istotnych kwestii.

Niepełna specyfikacja

Snapdragon 6 gen 1 będzie działać w 2,2GHz Kryo CPU i korzystać z blizej nieokreślonego GPU Adreno. Tutaj tak naprawdę kończą się szczegółowe informacje o CPU i GPU, ponieważ nowe informacje nie zawierają żadnych informacji o tym, ilu rdzeniowe będą. Wiadomo natomiast, że Snapdragon 6 gen 1 stworzony został z użyciem architektury 4nm, więc nie mamy do czynienia z czymś przełomowym, a raczej z kolejnym procesorem przeznaczonym dla smartfonów ze średniej półki. Procesor będzie działać z modemem Snapdragon X62, co oznacza, że będzie miał pełne wsparcie dla sieci 5G. Wpierać będzie także maksymalnie do 12 GB pamięci RAM LPDDR5, działającej z częstotliwością 2,750MHz. Snapdragon 6 gen 1 obsłuży także wyświetlacze 120 Hz, Bluetooth 5.2 Wi-Fi 6E, i szybkie ładowanie. Aparaty, które będą mogły działać z tym procesorem to maksymalnie 13MP z tylko tylną kamerą, 25MP na przodzie w połączeniu z 16MP z tyłu, lub tylko 48MP na przodzie, która wówczas pozwoli na jakość 4K podczas nagrywania filmów.

Źródło: xda-developers.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!