Snapdragon 7+ Gen 2 oficjalnie zapowiedziany przez Qualcomm

Snapdragon 7+ Gen 2 oficjalnie zapowiedziany przez Qualcomm
Źródło: Qualcomm

Nowy procesor od Qualcomm ma być zupełnie nową jakością, która według firmy trafi do flagowych produktów i smartfonów.

50% lepsze wyniki

Snapdragon w ciągu ostatnich kilku lat okazał się jednym z najbardziej wydajnych procesorów na świecie. Dzięki temu wiele z czołowych firm produkujących elektronikę, szczególnie smartfony, zdecydowało się na używanie właśnie tych produktów. Qualcomm nie kazał długo czekać na kolejny procesor, którym będzie Snapdragon 7+ Gen 2. Według oficjalnych informacji ma być kilkukrotnie lepszym rozwiązaniem od poprzednich modeli. Należy jednak zacząć od podkreślenia, że będzie to procesor wyprodukowany w litografii 4 nm, a jego osiągi mają być nawet do 50% wyższe niż Snapdragon 7 Gen 1.

Snapdragon 7+ Gen 2 oficjalnie zapowiedziany przez Qualcomm
Źródło: Qualcomm

VRS

Architektura Snapdragona 7+ Gen 2 opiera się na zasadzie 1x3x4, czyli jeden główny rdzeń Cortex X-2 z taktowaniem 2,91GHz, 3 rdzenie Cortex-A710 dla wydajności z taktowaniem 2,49GHz i 4 rdzenie efektywne Cortex-A510 z taktowaniem 1,8GHz. Procesor wykorzystuje Adreno GPU, które według Qualcomm jest w stanie zmniejszyć o 13% zużycie energii. Gracze powinni czekać na nowy procesor z niecierpliwością, ponieważ Snapdragon 7+ Gen2 będzie wyposażony w funkcję VRS, czyli cieniowanie pikseli bez straty jakości, co przekłada się na wydajność.  Procesor będzie wspierać wyświetlacze do 120Hz, a także aparaty z możliwością robienia zdjęć 200MP i wideo w jakości HDR.

Łączność bezprzewodowa

Nowy procesor będzie działać z modemem X62, który ma pełne wsparcie dla sieci 4G i 5G. Maksymalna przepustowość wyniesie w tym przypadku 4,4Gbps. Snapdragon 7+ Gen 2 wspiera również Dual Sim, Wi-Fi i Bluetooth z FastConnect 6900. Pierwsze smartfony z tym modelem procesora pojawia się w urządzeniach realme już w tym miesiącu.

Źródło: 9to5Google.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!