Snapdragon 865 zadebiutuje na początku grudnia na Hawajach!

Snapdragon 865 zadebiutuje na początku grudnia na Hawajach!

Myślę, że na premierę nowego flagowego procesora Qualcomma czeka praktycznie każdy fan rynku mobilnego. To właśnie amerykański gigant jest numerem jeden jeśli chodzi o sprzedaż jednostek stworzonych dla smartfonów. Teraz firma opublikowała w sieci datę premiery Snapdragona 865!

Snapdragon 865 już w grudniu!

W październiku poznaliśmy smartfon, który jako pierwszy otrzyma flagowy procesor Qualcomma. Co ciekawe nie będzie to firma, która cieszy się gigantyczną sprzedażą na świecie. To 8848 Titanium M6 czyli prawdziwy telefon klasy premium będzie pierwszym urządzeniem mogącym wykorzystać moc Snapdragona 865. Oczywiście jednostka ta trafi do większości przyszłorocznych flagowców. Kiedy zatem Qualcomm pokaże ją światu?

Snapdragon

Premiera Snapdragona 865 odbędzie się w konferencji Qualcomm Snapdragon Tech Summit 2019, który będzie mieć miejsce w dniach 3-5 grudnia na Hawajach. Oczywiście podczas tego wydarzenia zobaczymy zdecydowanie więcej niż tylko SD 865, ale bez wątpienia nowy procesor mobilny będzie głównym punktem konferencji. Co wiemy na temat Qualcomm Snapdragona 865? Tak naprawdę niewiele. Bez wątpienia procesor ten zostanie wykonany w 7 nm procesie technologicznym. Amerykański gigant w prawdzie już opracował 5-nanometrowy proces, ale na pierwszą jednostkę wykonaną w tej technologii będziemy musieli poczekać dłuższą chwilę.

Zobacz także: Surface Pro X w ogniu krytyki. Czy układ ARM był dobrą decyzją Microsoftu?

Snapdragon 865 ma trafić na rynek w dwóch wersjach. Pierwsza oczywiście będzie przeznaczona na rynki, w których największą popularnością cieszy się LTE, a druga dodatkowo otrzyma modem 5G. Rok 2020 powinien stać pod znakiem rozwoju sieci nowej generacji w wielu krajach, a co za tym idzie może okazać się, że to wersja z modemem 5G będzie cieszyć się gigantyczną popularnością. Nadal nie wiemy czym dokładnie Snapdragon 865 będzie różnić się od Snapdragona 855 Plus. Bez wątpienia gigant ze Stanów Zjednoczonych będzie chciał zadbać zarówno o lepszą wydajność jak i mniejsze zużycie energii pobieranej przez procesor. Miejmy nadzieję, że nowość Qualcomma pozytywnie nas zaskoczy i przyszłoroczne flagowce będą czymś na co będziemy mogli zwrócić wzrok.

Co myślicie o Qualcomm Snapdragonie 865? Czekacie na premierę tego procesora? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!