Strona główna Aktualności Snapdragon serii 7XX i 5G? Realme zapowiada nowe urządzenie

Snapdragon serii 7XX i 5G? Realme zapowiada nowe urządzenie

-

Realme próbuje nieustannie przebić się na rynku smartfonów. Teraz producent zapowiada zupełnie nowe urządzenie pozwalające na korzystanie z dobrodziejstw sieci 5G. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że chińska firma chce w telefonie tym wykorzystać nie flagowy, a średniopółkowy procesor. Brzmi ciekawie prawda?

Tajemniczy smartfon Realme nadchodzi

Firma Realme wydała oficjalny komunikat dotyczący swojej nowości. Na tę chwilę nadal nie wiemy jak będzie smartfon ten się nazywać, ale poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące specyfikacji. Do tej pory dostęp do 5G tak naprawdę był ograniczony dla flagowców z Qualcomm Snapdragonem 855, Snapdragonem 855 Plus czy topowymi jednostkami Huawei i Samsunga. Teraz wszystko ma się zmienić właśnie za sprawą firmy Realme.

Producent z Państwa Środka zapowiedział, że razem z Qualcommem pracuje nad nową jednostką z serii 7XX. Co ciekawe procesor ten ma otrzymać modem 5G, a co za tym idzie bardzo możliwe, że wkrótce na rynek trafią pierwsze prawdziwe średniaki pozwalające na korzystanie z dobrodziejstw nowej infrastruktury sieci. Oczywiście dziś to Xiaomi zapowiedziało, że Mi 9S 5G będzie najtańszym smartfonem z 5G, ale bez wątpienia cena średniopółkowego modelu z Qualcomm Snapdragonem z serii 7XX będzie mniejsza niż w przypadku flagowca z Snapdragonem 855 Plus.

Zobacz także: Realme pracuje nad własnym OS-em, ale nie chodzi tu o oddzielny system operacyjny…

Co więcej Realme zapowiedziało, że modemy pozwalające na korzystanie z dobrodziejstw sieci nowej generacji pojawią się także w Snapdragonach z serii 6XX. I muszę przyznać, że chociaż w naszym kraju nie jest co coś niezbędnego, tak w Azji może okazać się to dla wielu użytkowników wyjątkowo użyteczne. Ile dokładnie będzie kosztować nadchodząca nowość producenta z Państwa Środka? Tego niestety nie wiemy. Pracę nad nowym Snapdragonem powinny zakończyć się w czwartym kwartale tego roku, a co za tym idzie premiera może mieć miejsce na początku 2020 roku. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Czekacie na pierwsze średniaki z modemami 5G? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej