Sonos tworzy nowy głośnik, który będzie wysyłać dźwięk w każdym kierunku

Sonos tworzy nowy głośnik, który będzie wysyłać dźwięk w każdym kierunku

Optimo 2 to zupełnie nowy głośnik stworzony przez firmę Sonos, który może zrewolucjonizować to, w jaki sposób będziemy słuchać dźwięków. W założeniu ma to działać przestrzennie, tak abyśmy słyszeli dźwięki z każdej strony głośników.

Nowa jakość dźwięku przestrzennego

Ostatni rok upłynął Sonosowi na tworzeniu głośników ze średniej półki. W międzyczasie opracowywano pierwszy system głosowy, ale wszyscy czekali, kiedy na świeczniku znów pojawią się głośniki. Optimo 2 jest projektem mającym kompletnie wywrócić do góry nogami, to co do tej pory stworzył Sonos. Biorąc pod uwagę, że niedawne projekty robiły i tak już duże wrażenie, obietnice tego typu przykuwają uwagę. Sonos celuje w dźwięk przestrzenny, którego wcześniej nie widzieliśmy w jego ofercie. Optimo 2 ma być pierwszym głośnikiem, który będzie wysyłać dźwięk w każdym możliwym kierunku, co może wygląda jak karkołomne zadanie, ale wszystko wskazuje na to, że prace nad tym projektem są blisko ukończenia.

Sonos tworzy nowy głośnik, który będzie wysyłać dźwięk w każdym kierunku
Źródło: theverge.com

Nowe rozwiązania

Optimo 2 ma wykorzystywać technologię Dolby Atmos, która w ostatnich latach zyskuje coraz większe uznanie. Zastosowanie jej w głośnikach jest powoli standardem, ale Sonos obiecuje, że Optimo 2 przyniesie kilka nowych rozwiązań. Nowy model głośnika będzie posiadał 2 razy więcej pamięci RAM niż którekolwiek z poprzednich urządzeń Sonosa, a także imponujące 8 razy więcej pamięci flash. Wskazuje to zatem na to, że Sonos chce wypuścić na rynek głośnik, który będzie dedykowany do współpracy z najbardziej wymagającymi systemami. Podobnie, jak w przypadku innych głośników od Sonosa, Optimo 2 będzie nastawione na wykorzystywanie funkcji Bluetooth i playback, w większym stopniu niż Wi-Fi, co jest nadal niecodziennym podejściem do tego typu urządzeń. Ponadto Optimo 2 ma wykorzystywać port USB typ C, zamiast tradycyjnego wejścia 3,5 mm. Cena i data premiery Optimo 2 to niestety wciąż tajemnica.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!