Sony prezentuje listę 8 smartfonów, które otrzymają Androida 10

Sony prezentuje listę 8 smartfonów, które otrzymają Androida 10

Android 10 został zaprezentowany przez Google już jakiś czas temu, ale nadal nie wszyscy producenci zaktualizowali swoje urządzenia do najnowszej wersji systemu z zielonym robocikiem. Tym razem Sony opublikowało w sieci listę smartfonów, które już niedługo mają otrzymać aktualizację.

Osiem smartfonów Sony z Androidem 10

Trzeba przyznać, że Sony nie słynie z tego, że aktualizuje swoje smartfony zaraz po premierze nowego systemu. I to zarówno jeśli chodzi o flagowce jak i urządzenia z niższych półek cenowych. Oczywiście w końcu ta aktualizacja się pojawia, ale często jest to zdecydowanie później niż w przypadku konkurencji. Tym razem nie możemy mówić o tak ogromnym opóźnieniu. Niemniej jednak przynajmniej topowe smartfony powinny otrzymać Androida 10 zdecydowanie szybciej.

Sony prezentuje listę 8 smartfonów, które otrzymają Androida 10

Jakie urządzenia otrzymają zatem najnowszą wersję systemu z zielonym robocikiem? Lista wygląda następująco:

  • Sony Xperia 1
  • Sony Xperia 5
  • Sony Xperia 10
  • Sony Xperia 10 Plus
  • Sony Xperia XZ2
  • Sony Xperia XZ2 Compact
  • Sony Xperia XZ2 Premium
  • Sony Xperia XZ3

Jak widać na liście znajdziemy zarówno flagowce jak i smartfony ze średniej półki. Oczywiście w pierwszej kolejności zostaną zaktualizowane Xperia 1 oraz Xperia 5. Sprzęty te mają otrzymać najnowszą wersję systemu z zielonym robocikiem już w grudniu tego roku. Oczywiście będzie to aktualizacja poprzez OTA i nie wszyscy posiadacze tych urządzeń otrzymają ją w tym samym czasie. Aktualizacja może być udostępniana falami i być podzielona na regiony, a co za tym idzie użytkownicy muszą uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości.

Zobacz także: Sony patentuje przedziwne kartridże. Czyżby gigant pracował nad drugą generacją Playstation Vita?

Pozostałe sześć smartfonów japońskiego producenta ma otrzymać Androida 10 na początku 2020 roku. Tutaj jednak nie padły jakiegokolwiek konkretne czy nawet przybliżone terminy. Czy to wszystkie telefony Sony, które otrzymają najnowszą wersję systemu z zielonym robocikiem? Wprawdzie nie zostało to w jakikolwiek sposób potwierdzone przez samego producenta, ale wszystko na to wskazuje.

Korzystacie z smartfonów Sony? Co o nich myślicie? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!