Sony dalej próbuje zatrzymować hakowanie PS Vita i wydaje aktualizację do wersji 3.72

Sony dalej próbuje zatrzymować hakowanie PS Vita i wydaje aktualizację do wersji 3.72
PS Vita (fot. The Verge)

Jakiś czas temu Sony wydało aktualizację dla konsoli Playstation Vita, którą oznaczono kodem 3.71. Na jakiś czas znacznie utrudniła ona odblokowywanie konsoli i uruchamianie pirackiej treści. Jak wiadomo, każde oprogramowanie ma luki i npo kilku tygodniach hakerzy znaleźli drogę do odblokowania ostatniego handhelda od Sony. Zaledwie dzień po tym wydarzeniu Japończycy wydali kolejną aktualizację do wersji 3.72.

Zaledwie dzień po znalezieniu luki, Sony wydało aktualizację dla PS Vita do wersji 3.72

Kilka tygodni temu niespodziewanie Sony wydało update dla swojego ostatniego handhelda, czyli Playstation Vita. Aktualizacja podnosiła oprogramowanie do wersji 3.71 i przede wszystkim zabezpieczała konsolę przed jej odblokowaniem, które było potrzebne do uruchamiania pirackich treści.

Warto sprawdzić: Playstation Portable (PSP) w 2019 roku – czy warto się zainteresować?

Kilka dni temu pojawiło się działające oprogramowanie h-encore², które umożliwiało hakowanie PS Vita i to bezpośrednio na urządzeniu. Mało tego, narzędzie to zostało tak zaprojektowane, aby działało od wersji 3.65 do 3.71. Sony nie czekało długo i szybko wydało aktualizację, która łata lukę umożliwiającą wykorzystanie h-encore². Co ciekawe, w przypadku Trinity Exploit (które zostało wydane w maju), Japończycy zwlekali aż dwa miesiące z wydaniem odpowiedniego uaktualnienia.

Oczywiście nie myślcie sobie, że jak się zainstaluje update do wersji 3.72, to odblokowanie konsoli jest niemożliwe. Wręcz przeciwnie! Update został wydany wczoraj, a już dzisiaj pojawiły się pierwsze informacje mówiące, że h-encore² działa na oprogramowaniu w wersji 3.72. Dlaczego? Według niektórych entuzjastów hakowania PS Vita, update do wersji 3.72 wcale nie łata luki wykorzystywanej przez h-encore². To oznacza, że możliwym jest zainstalowanie tego narzędzia na Playstation Vita z oprogramowaniem w wersji 3.72. Więcej dowiecie się z poniższego filmu.

Macie Playstation Vita? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!