Sony planuje ekspansję gier z PlayStation na PC i urządzenia mobilne

Sony planuje ekspansję gier z PlayStation na PC i urządzenia mobilne
Żródło: playstation.com

Przynajmniej połowa gier wydanych i zaplanowanych na najbliższe lata ma być do 2025 roku dostępna również na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne.

Pieniądz rządzi

Podczas konferencji zorganizowanej dla inwestorów, Sony przedstawiło drogę, którą ma zamiar pójść w kwestii udostępniania swoich gier na innych platformach niż tylko PlayStation. Na chwilę obecną około jedna czwarta wszystkich tytułów pojawiła się na PC lub urządzeniach mobilnych, co i tak jest całkiem przyzwoitym wynikiem, ale Sony poczuło, że trzeba wynik ten nieco podnieść. Oczywiście stoi za tym pieniądz, który jasno wskazuje, czego chcą klienci. W tym przypadku udostępnianie gier na innych platformach przyniosło firmie ogromne zyski, dlatego nie powinno nikogo dziwić, że ma zamiar rozwijać ten projekt.

Sony planuje ekspansję gier z PlayStation na PC i urządzenia mobilne
Źródło: Sony

Potrojone zyski

Jim Ryan, dyrektor do spraw interaktywnej rozrywki w Sony, stwierdził, że droga, którą objęli, jest kluczowa dla całej firmy, ponieważ nie mogą zamykać się wyłącznie na jeden rynek. Zamiast tego ich obecność na PC i urządzeniach mobilnych sprawi, że będą wszędzie, co da im możliwość dotarcia do szerszego grona odbiorców. Ryan przyznał, że obranie tego kierunku już przyniosło firmie znaczący wzrost przychodów, czego zasługą mają być takie tytuły, jak „God of War”, „Days Gone” i „Horizon Zero Down”. Z samej sprzedaży tylko tych gier w wersji na PC firma skoczyła z 80 milionów dolarów rok temu, do 300 milionów prognozowanych w 2022 roku.

Źródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!